Чи діятиме видана раніше відстрочка після ухвалення закону про мобілізацію: адвокат пояснила деталі - відео

Адвокат Марія Левченко розповіла, що буде з тими відстрочками, які вже були надані раніше

Відстрочка від мобілізації
Жодним документом взагалі не передбачено термін, на який надається відстрочка від мобілізації в період дії воєнного стану

Багатьох українців, які мають офіційну відстрочку від мобілізації, цікавить, чи діятиме їхній дозвіл відтермінування служби після ухвалення нового закону. Адвокат Марія Левченко дала відповідь на запитання з приводу того, що буде з тими відстрочками, які вже були надані, де зазначено термін. Вона зазначає, що в Україні жодним документом взагалі не передбачений термін, на який надається відстрочка від мобілізації в період дії воєнного стану. 

Але висновок ВЛК зазвичай вважається дійсним впродовж шести місяців. Тому на цей термін і надають відстрочку, пояснює Левченко. 

Саме через рішення лікарської комісії в ТЦК надають громадянам відстрочку. Після шести місяців зазвичай цей висновок переглядається.

"Оскільки жодним нормативно-правовим документом не передбачений обов'язок ТЦК ставити певні терміни на відстрочку від мобілізації, то період, який буде зазначений в довідці про відстрочку від мобілізації, наприклад до червня 2024 року, згідно того, що у вас відсутня буде підстава, коли запрацює законопроєкт 10449 (про мобілізацію - ред.), вас можуть одразу хоч на наступний день мобілізувати", - пояснила Левченко.

Однак є і виключення. Наприклад, подовження навчання для тих самих аспірантів - приміром, до кінця навчального року.

"У всіх інших такої опції немає... принаймні станом на зараз. І стверджувати, що 100% буде гарантія, що вас не мобілізують, якщо наприклад брали собі відстрочку на основі того, що ви онук і доглядаєте бабусю або дідуся, немає. Тому що цей термін нічим не передбачений. Процедура переривання наданої відстрочки також нічим не передбачена. А що не прописано – можна робити як хочеш, самі розумієте", - резюмувала адвокат.

Законопроєкт про мобілізацію 

Нагадаємо, що 30 січня уряд повторно вніс до парламенту законопроєкт про мобілізацію. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок проведення призову. А також доробити його загальні положення, до яких вже подано понад чотири тисячі правок.

"У проєкті закону містяться норми щодо зміни правила виїзду військовозобов'язаних за кордон, стосовно надання "броні" від призову для українців, щодо дозволу надсилати повістки через електронний кабінет, про зниження призовного віку до 25 років, обмеження для ухилянтів і не тільки", - писав про це "Інформатор". 

При цьому же закон про мобілізацію вже ухвалений, та лише в першому читанні. Він має велику кількість дуже спірних місць та трактувань, а також  величезну кількість правок, через що ухвалення затягнулося. 

Скоріше за все, цей закон проголосують вже в березні-квітні 2024-го. Яким буде остаточний текст - наразі невідомо. Досить можливо, що він буде значно відрізнятися від першого варіанту.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Видання CNN повідомляє, що росія завербувала 15 000 громадян Непалу для участі у війні проти України. Це сталося після оголошення російським урядом вигідного пакету для іноземних бійців, який включав щомісячну оплату у 2 000 доларів та швидку процедуру отримання російського паспорта. Сергій Кузан обговорить, як непальські солдати можуть допомогти росії у війні та наскільки це буде ефективно. Також будемо розглядати, чи вказують такі дії росії на нову тактику залучення жителів найбідніших країн до конфліктів, і чи можна прорахувати їх мобілізаційний потенціал у цій сфері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube