“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Видача повісток через електронний кабінет - це ефективніший метод від традиційних способів вручення повісток, вважає депутат
Такі норми законопроєкту про мобілізацію як запровадження електронного кабінету для військовозобов'язаних та видача е-повісток у профільному комітеті Ради оцінюють позитивно. На думку його голови Олександра Завітневича, це може допомогти Україні швидше закрити потреби формування особового складу армії. Проте у комітеті допускають розгляд інших підходів до мобілізації.
Про це заявив голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки в інтерв'ю для РБК-Україна Олександр Завітневич. Він зазначив, що подібний метод отримання повісток через електронний кабінет вже успішно застосовується в Польщі.
За його словами, це може забезпечити стратегічну перевагу. Також така ініціатива дозволить швидше реагувати на зміни в оперативній обстановці. Завітневич наголосив, що підхід надсилання повісток онлайн не лише ефективніше традиційних способів вручення повісток, але й створює умови для вдосконалення збору та обліку даних військовослужбовців.
Попри це, він також додав, що на засіданні комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки можуть бути запропоновані й інші підходи до мобілізації. Їх будуть також обговорювати.
У п’ятницю, 2 лютого, у Міністерстві оборони України пояснили як працюватиме електронний кабінет для громадян. Зазначається, що кожен українець отримає 60 днів на внесення особистих даних онлайн. Про це розповів начальник управління преси та інформації Міноборони Ілларіон Павлюк.
"Що важливо, що способи уточнення будуть різні, але якщо вже функціонує кабінет – найзручніше це буде зробити там, але лишаються ТЦК та СП, ЦНАПи й так далі. Загалом, електронний кабінет просто дає можливість менше бігати. Уточнити дані можна буде там. І це значно простіше, й це дозволить охопити більшу кількість людей і, відповідно, значно якісніше долучати людей до війська", – наголосив чиновник.
Повістку можуть надіслати через електронний кабінет, днем її вручення вважатимуть той, коли ТЦК отримал повідомлення про її доставку. Якщо повістку надіслали пізніше 17:00, вона вважатиметься врученою у наступний робочий день. Військовозобов'язаний має повідомити ТЦК про причини неприбуття за повісткою протягом трьох діб. У такому разі поважними причинами визнаються:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.