Вадим Інгеров: Заяви щодо блокування Telegram в Україні - це гонка за хайпом

Читать на русском

Засновник та видавець популярного каналу Україна на часі вважає альтернативою блокуванню Telegram в Україні підвищення медіаграмотності населення та виховання критичного погляду на фейки у соцмережах та месенджерах

Читать на русском
Вадим Інгеров, Telegram-канал Україна на часі.
Вадим Інгеров: Розмаїття дезінформації не залежить від платформи, а залежить від людей, які її створюють.

Засновник та видавець популярного каналу Україна на часі вважає альтернативою блокуванню Telegram в Україні підвищення медіаграмотності населення та виховання критичного погляду на фейки у соцмережах та месенджерах

Попри заклики Комітету Ради заблокувати Telegram в Україні в реальності зробити це неможливо. Про це заявив Вадим Інгеров, власник Telegram-каналу "Україна на часі", керівник медіа-холдингу, до якого окрім Telegram-каналів входить проект Інформатор-Україна, а також декілька радіостанцій. За його словами, замість думок про блокування цієї соцмережі, влада має думати, як підвищити медіаграмотність українців та як боротися з фейками. Наразі, на думку Інгерова, подібні заяви про Telegram - на рівні хайпу.

 

Про це Вадим Інгеров заявив в ефірі YouTube-каналу "Україна на часі". Він нагадав, що спроби блокування Telegram були в росії, і там вони не увінчалися успіхом, відповідно, не увінчаються успіхом й в Україні.

"Я б хотів трохи увімкнути критичне мислення та просто проаналізувати інформацію. Є Комітет Ради зі свободи слова, який після якогось першого свого засідання на тему сказав, що було б непогано заблокувати Telegram. При цьому, голова цього Комітету Ярослав Юрчишин про роботу цього Комітету відзвітув у своєму Telegram-каналі, вже дивно. Далі, якщо Комітет після першого засідання каже, що було б непогано заблокувати Telegram, то це, мабуть, Комітет не зі свободи слова, а Комітет, мабуть, з несвободи слова. Бо завдання цього Комітету - зробити роботу журналістів максимально комфортною, щоб на журналістів ніхто не давив, щоб ніхто не давив на незалежні ЗМІ, незалежні медіа", - заявив Інгеров.

Він наголосив, якщо Комітет бачить якусь проблему на певній платформі, то він має зрозуміти витоки цієї проблеми. Далі - зробити все, щоб проблеми не було.

"В чому проблема на думку Комітету? В тому, що люди масово побігли в Telegram, а тут багато фейків, багато дезінформації. Відповідно, напевно, завданням Комітету було б опрацювати певний комплекс заходів щодо збільшення медіаграмотності жилетів України, опрацювати якусь регуляцію ЗМІ, яка знаходяться в Telegram, але ніяк його не блокувати. Бо розмаїття дезінформації не залежить від платформи, а залежить від людей та тих, хто цю дезінформацію просуває", - зауважив Вадим.

При цьому, Інгеров погодився зі словами Юрчишина, що у Tiktok не менш складна ситуація, ніж в Telegram, бо ця соцмережа ще менш контролюється. А враховуючи її алгоритми та кількість фейків, то, за слова Інгерова, "там, де Telegram вчився - Tiktok викладав".

"Відповідно, замість того, щоб годину сидіти та спілкуватися з людьми, серед яких немає жодного власника Telegram-каналу, навіть жодного представника Мінцифри, і потім приймати рішення про блокування, чи думати про те, як заблокувати Telegram, то краще б вони задумалися про те, як підняти медіаграмотність населення і як протидіяти тим фейкам, які літають всіма соцмережами", - підкреслив Інгеров.

Загалом Вадим Інгеров вважає, що зустріч Комітету з питань свободи слова 28 лютого - це "поговорили та розійшлися". За його словами, заяви про блокування Telegram - наразі це погоня за якимось хайпом.

"Якби члени цього Комітету зустрілися та обговорили просто, як працюється журналістам в Україні, то це нікому не було б цікаво. Вони зустрілися, обговорили просто, як працюється журналістам та сказали ще пару гучних фраз, що Telegram треба блокувати. І оці фрази розібрали вже всі ЗМІ, всі Telegram-канали. І, звісно, члени цього Комітету отримали для себе згадку в медіа. А це завжди подобається будь-яким членам будь-якого Комітету. Тому, мені здається, що це більше гонка за якимось хайпом, ніж якісь реальні дії. Бо реальні дії - це підвищення медіаграмотності та залучення представників Telegram-ЗМІ до обговорення проблеми", - підсумував Інгеров.

Заборона Telegram в Україні: що відомо

У середу, 28 лютого, парламентський Комітет з питань свободи слова провів круглий стіл, під час якого обговорювали діяльність журналістів та стандарти професії в Україні, а також торкнулися теми соцмережі Telegram. В Комітеті заявили, що вважають цей ресурс шкідливим, тому треба шукати шляхи для його блокування.

"Не обійшли співрозмовники увагою і тему загрози національній безпеці від соціальної мережі "Телеграм". Учасники круглого столу висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони її діяльності в Україні", - відзвітували про зустріч на сайті Верховної Ради.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов вже давно виступає за блокування Telegram в Україні. Цікаво, що сам він цим додатком не користується, бо вважає його "дуже небезпечним".

При цьому, начальник управління у Департаменті кіберполіції раніше заявляв, що потрібно створювати якісний контент у Telegram, а не блокувати його. Що ж стосується технічних, юридичних чи навіть соціальних чинників блокування телеграму, то це буде зробити складно. Загалом, такі реформи "не на часі".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.