В Мінекономіки дали невтішний прогноз по рівню безробіття в Україні

Читать на русском

До кінця року очікується достатньо високий рівень безробіття

Читать на русском
В Мінекономіки дали невтішний прогноз по рівню безробіття в Україні

До кінця року очікується достатньо високий рівень безробіття

Рівень безробіття в Україні на кінець 2022 року становитиме 30%. Також очікується падіння української економіки. Таку оцінку зробило Міністерство економіки України. 

Про це йдеться у повідомленні відомства. Одним із викликів для уряду є вирішення проблем із безробіттям, а саме — працевлаштування людей та їх повернення з-за кордону.

Міністерка економіки України Юлії Свириденко на V українсько-німецькому економічному форумі зазначила, що уряд спрямовує всі свої зусилля на підтримку малого бізнесу. За її словами, в Україні відновлено аукціони з продажу держмайна. Окрім того, нещодавно Уряд передав в управління Фонду держмайна більше ніж 800 підприємств. Приватизація дозволить підприємствам отримати власника та інвестиції. Окрім того, будуть створені робочі місця, що особливо актуально з огляду на прогнозований на кінець року рівень безробіття у 30%. 

Вона зазначила, що одним із викликів, які стоять перед Україною є стабілізація макроекономічної ситуації. Зараз інфляція в Україні складає 24,6%, до кінця року очікується на рівні 30%. Падіння економіки прогнозується на рівні 30%.

"Для нас збереження нормального функціонування економіки – це завдання не менш важливе ніж отримання перемоги", – сказала Свириденко.

За її словами, програма "Власна справа" є найбільш популярною серед усіх мікрогрантових програм підтримки бізнесу. Вона дозволяє охочим розпочати власний бізнес і працевлаштувати принаймні дві людини. Заявки на участь вже подали понад 10 тисяч громадян. Крім того, українці з 1 липня можуть у застосунку "Дія" подавати заявки на участь у проєкті "єРобота". Кожен охочий може отримати грант на створення або розвиток власної справи.

Українська економіка в умовах війни 

Українська економіка стала на "військові рейки", як це назвав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, з першого дня війни, тобто адаптувалася під реалії. У перший же день запрацювала програма бронювання працівників та релокації підприємств з небезпечних територій, а також здійснили переналаштування логістичних шляхів. Навіть у воєнних умовах бізнес прагне розвиватися. Зокрема, надзвичайно популярні програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток бізнесу, програми в аграрній сфері. Тому зараз Уряд працює над залученням до фінансування грантових програм західних партнерів. 

Наша економіка демонструє гнучкість. Прогнози щодо падіння ВВП за підсумками року покращились порівняно з прогнозами, які давали на початку війни. Один з найбільш оптимістичних сценаріїв – зростання економіки на 15% та більше. Найбільш песимістичний – падіння на 0,4%. Натомість для розрахунку держбюджету на 2023 рік брався консервативний сценарій – зростання приблизно на 4%.

Нагадаємо, українцям заборонили переказувати гроші з гривневих карток на закордонні. Крім того, голова НБУ Кирило Шевченко подав у відставку та пояснив причину свого рішення.

Також Інформатор писав, яких зарплат та пенсій чекати українцям у 2023 році. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.