Протягом століть художники в Індії намагалися висловити своє бачення Різдва у власному стилі
Як індійські художники уявляли народження Ісуса Христа? Наприклад, картина 1630 року Богородиці з немовлям знаходиться нині в архіві Британської бібліотеки. Її незвичайність в тому, що вона містить очевидний вплив ісламського мистецтва. Цей твір XVII століття поєднує ісламські мотиви з живописом у стилі Відродження. І таке зображення не поодиноке.
Народження Ісуса Христа – основоположна біблійна подія – стало темою багатьох картин західних художників, які часто застосовували поширені там ідеї краси та творчості, зображуючи цю подію на полотні. Ці роботи є одними з найбільш доступних репрезентацій християнського мистецтва, які формують те, як світ бачить відому біблійну подію.
Протягом століть художники в Індії намагалися висловити своє бачення цієї події, малюючи народження Ісуса та інші християнські теми у власному стилі. Деякі робили це свідомо, інші несвідомо. Але кінцевим результатом є робота, яка вдихає нове життя та сенс у подію народження Христа та саме християнство.
Ось кілька картин з історії індійського мистецтва, які представляють народження Ісуса з унікальної місцевої точки зору.
Джаміні Рой, народжений у 1887 році в Індії, відомий тим, що створив унікальну візуальну мову – народний стиль модернізму. Це, за словами критиків, зробило його картини на християнську тематику не менш значущими, ніж плотна на тему індуїстської міфології.
Анджело де Фонсека, який народився в 1902 році, приписують створення унікальної християнської іконографії, яка поєднала східні та західні впливи з його почуттями Гоа.
На його полотнах біблійні сцени розгортаються в місцевих умовах і містять мотиви та елементи, які звертаються до індійської аудиторії. Через своє мистецтво художник намагався протистояти наративу про те, що виключно Захід є колискою краси та мистецької творчості. Його акварелі заново намалювали християнство, кажуть історики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.