Потужний спосіб підняти собі настрій перед Різдвом і Новим роком

Ця вправа корисна навіть для тих, хто має депресію

Свято, настрій, мотивація, психологія, здоров'я, усмішка
Складання списків хороших подій, які з нами трапляються, справді покращує настрій.

Існують різні назви для цього психологічного трюку, як от три благословення чи список подяки. Існують також варіації цієї вправи, але по суті вона полягає в тому, щоб провести кілька хвилин увечері, розмірковуючи про свій день, а потім записати три речі, які пройшли добре чи які вам сподобалися. Ви можете вибрати все, що завгодно, навіть невелике і незначне, на перший погляд. Можливо, вас спіткала удача на роботі, чи ви випадково зустріли приємну вам людину, чи вас незвичайно привітали з наступаючими святами, чи ви купили класні подарунки рідним з небувалими знижками.

Така вправа здорово піднімає настрій та мотивує до життя. Весь її секрет полягає в тому, що вона усуває природну людську схильність зосереджуватися на негативі. Цю вправу навіть використовують клінічні психологи, пише BBC

Експеримент учених вразив 

Початкове дослідження щодо того, чи можна використовувати її у побуті для підняття рівня власного добробуту опублікували у 2005 році. В експерименті вчених брали участь 577 учасників, розподілені на різні групи. Одна група повинна була щовечора писати про свої ранні спогади з дитинства. Іншим групам запропонували інші варіанти, включаючи "три позитивні речі".

Протягом наступних кількох місяців волонтерам у всіх групах дали шкали для вимірювання їхнього щастя. Результати були вражаючими. Люди, які писали про позитив суттєво знизили свої симптоми депресії. Позитивний ефект тривав протягом шести місяців дослідження.

Чому б не спробувати

Ця вправа має цікавий ефект: її справжня сила з часом полягає ще і в тому, що вплив незабаром починає поширюватися на весь день. Ви починаєте шукати хороші речі, щоб додати до свого списку, щойно встаєте. 

Позитивні речі не обов’язково мають змінювати життя – вони можуть бути такими ж простими, як проведення часу з близькими й друзями. Та як тільки ви починаєте, це стає звичкою – звертати увагу на ці моменти.

Звичайно, коли ви переживаєте дуже важкі часи, позитивні моменти може бути знайти важче. Але за даними вчених від 2021 року, ця вправа корисна навіть для тих, хто має депресію. 

Це не означає, що це буде працювати для кожної людини. Але з такими втручаннями, які нічого не коштують і займають дуже мало часу, варто спробувати перевірити, чи вони вам підійдуть. Або навіть тримати це у своєму арсеналі як стратегію, яку можна спробувати в майбутньому, якщо ви раптом відчуєте себе незадоволеними життям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube