Урядові законопроєкти про відчутне збільшення податків можуть відкласти: нардеп назвав причину

Нардеп повідомив про ймовірність того, що відбудеться зміна Кабміну й всі закони попереднього уряду відкликаються

Кабмін, законопроєкти
В Україні хочуть змінити склад уряду

Розгляд урядових законопроєктів про величезні податки та видатки бюджету на 500 мільярдів гривень можуть відкласти через можливу зміну Кабінету Міністрів України. При найбільш оптимістичному сценарії, у першому читанні документи можуть розглянути не раніше п'ятниці, 26 липня. Водночас враховуючи ймовірні зміни в уряді, найближчі реальні терміни цих законів можуть зсунутись на серпень-вересень. 

Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк. Він нагадав, що законопроєкти, який передбачають збільшення податків на 140 мільярдів гривень та видатків бюджету на 500 мільярдів гривень, були внесені до Верховної Ради під номерами 11417 та 11416 в рамках попереднього уряду. Проте, за словами народного депутата Олексія Железняка, існує ймовірність кадрових змін.

"Є вірогідність, що на наступному тижні відбудеться зміна Кабміну й всі закони попереднього уряду відкликаються. Ці закони також. І новий уряд буде знову їх від себе подавати. А це нові строки", - пише нардеп. 

За його словами, наразі є термін 14 днів для подання альтернативних варіантів законопроєкт. Проте, народний депутат Олексій Железняк виражає сумнів щодо скорочення цього терміну до 7 днів через необхідність двох ефективних голосувань.

Перше читання для цих законопроєктів можливе не раніше п'ятниці, 26 липня, з урахуванням включення до порядку денного, за яке мають проголосувати мінімумом 226 нардепів.

Щодо наступних етапів, потрібно провести засідання Комітетів та збирати голоси у залі, що, за словами Железняка, може виявитись вельми складним завданням. Також існує висока ймовірність, що зміна складу Кабміну призведе до відкликання всіх законопроєктів попереднього уряду, включаючи запропоновані зміни до податкового законодавства.

З урахуванням наведених фактів, найближчі реальні терміни для першого читання цих законів можуть зсунутись на серпень, а друге читання, у випадку необхідної підтримки документів, можливе у вересні. Однак, на думку народного депутата, це буде складний і тривалий процес, враховуючи опозиційний настрій щодо першого великого підвищення податків протягом цього парламентського терміну.

законопроєкти 1

 

законопроєкти 2

Про що законопроєкти 11417 та 11416

18 липня Железняк повідомив, що уряд України представив новий законопроєкт 11416, який передбачає значне підвищення податків, включаючи військовий збір і акцизний податок. Запропоновані зміни в податковій політиці спрямовані на збільшення надходжень до державного бюджету на 2024 рік на суму 140 мільярдів гривень.

Конкретно, це включає підвищення військового збору до 5%, введення нових ставок оподаткування для різних категорій доходів і операцій, а також введення нових податків і зборів на ювелірні вироби, нерухомість, авансові внески з податку на прибуток підприємств і акцизний податок.

Також уряд України підготував законопроєкт 11417 щодо перегляду державного бюджету на 2024 рік. За інформацією голови бюджетного комітету Роксолани Підласи, планується збільшення видатків загального фонду бюджету на 500,3 мільярда гривень.

Основною складовою цього підвищення є додаткове спрямування 495,3 мільярда гривень на потреби оборони. Ці кошти розподіляться на такі важливі напрямки, як:

  • 185,8 мільярда гривень на закупівлі та модернізацію військової техніки та озброєння ЗСУ,
  • 147,2 мільярда гривень на потреби Збройних Сил України,
  • 48,2 мільярда гривень на Національну гвардію,
  • 41,9 мільярда гривень на Державну прикордонну службу,
  • 40,7 мільярда гривень на Державну спеціальну службу транспорту Міноборони,
  • 15,2 мільярда гривень на Національну поліцію,
  • 7,5 мільярда гривень на Головне управління розвідки Міністерства оборони,
  • 5,1 мільярда гривень на Службу безпеки України,
  • 2,8 мільярда гривень на Державну службу з надзвичайних ситуацій,
  • 503 мільйони гривень на Службу зовнішньої розвідки,
  • 258,3 мільйона гривень на Держспецзв'язку,
  • 138,7 мільйона гривень на Управління державної охорони України.

Видатки також передбачаються на грошове забезпечення військових та на придбання військової та спеціальної техніки. Крім того, пропонується збільшити видатки на поповнення резервного фонду державного бюджету, на пілотний проєкт щодо зубопротезування та надання планової стоматологічної допомоги ветеранам війни, на грошову допомогу особам, які були позбавлені свободи незаконними діями Російської Федерації та на виконання покарань пенітенціарними установами.

Зеленський про плани змінити склад Кабміну

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції 15 липня заявив про можливі кадрові зміни в уряді, зокрема, щодо можливої відставки прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Він уникнув прямої відповіді на питання журналістів щодо цього питання, зауваживши, що обговорення цього питання відбудеться пізніше.

"Чи можуть бути зміни в уряді? Так, вони можуть бути. Звичайно, ми проговорюємо з різними міністрами різні варіанти. Шмигаль - він теж член уряду, прем'єр-міністр. Ми теж спілкуємося, хоча у мене наразі не дуже багато часу", - підкреслив Зеленський.

Президент також згадав, що на початку його каденції його критикували за часті зміни міністрів, а зараз – за їх тривале перебування на посадах. На уточнювальне питання про можливе звільнення Шмигаля, Зеленський відповів: "Ми поговоримо про це пізніше".

Нагадаємо, ЗМІ писали, що Зеленський хоче звільнити Шмигаля. Можливою кандидатурою на його заміну вважається Юлія Свириденко, яка на цей час очолює Міністерство економіки. Також повідомлялося, що президент звільнив дружину Боголюбова з дипломатичної посади у Відні після скандалу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube