Зеленський допустив зміни в Кабміні: про Шмигаля поговоримо пізніше

Президент України розповів про можливу відставку прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, зміни в уряді та інші кадрові перестановки, які можуть відбудутися

Володимир Зеленський
Зеленський відповів, чи планує звільняти Шмигаля

Президент Володимир Зеленський не надав прямої відповіді на питання журналістів про можливе звільнення прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. При цьому він заявив, що кадрові зміни в уряді не виключаються. Президент зазначив, що детальніше питання обговорять пізніше.

Про це він сказав на пресконференції 15 липня. Зокрема, з його відповіді можна зрозуміти, що питання звільнення Шмигаля президент має обговорювати згодом. 

"Чи можуть бути зміни в уряді? Так, вони можуть бути. Звичайно, ми проговорюємо з різними міністрами різні варіанти. Шмигаль - він теж член уряду, прем'єр-міністр. Ми теж спілкуємося, хоча у мене наразі не дуже багато часу", - зазначив Зеленський.

Президент також згадав, що на початку його каденції його критикували за часті зміни міністрів, а зараз – за їх тривале перебування на посадах. На уточнювальне питання щодо можливого звільнення Шмигаля, Зеленський відповів: "Ми поговоримо про це пізніше".

Так само неоднозначно президент відповів і на запитання "Суспільного" щодо того, чи було доцільним звільнення ексголовкому ЗСУ Валерія Залужного і заміна його на цій посаді Олександром Сирським. Зокрема, Зеленський зазначив, що йому складно коментувати, що б було зараз з ситуацією на фронті, в тому числі на Харківщині, якби не відбулося цієї ротації. І додав, що це питання, які будуть обговорюватися вже після завершення війни.

"У Сирського серйозний виклик. Ми чекали зброї і голосування пакету майже вісім місяців. Це дуже серйозний виклик. Я не хочу порівнювати [Сирського з Залужним]. Я до всіх ставлюся з відповідною повагою. Кожен виконує або виконував своє завдання на своєму місці. Складно сказати, що би було, якщо б не змінилося керівництво армією. Мені складно сьогодні сказати. І відверто, я не хочу про це говорити. Це питання і розмови післявоєнні. Ми повинні поважати всіх, і бути вдячними всім, хто працює і воює за Україну, і захищає нашу державу", - сказав він.

Зеленський додав, що не вважає, що якби будь-хто був на місці Сирського, не було б відповідного прориву росіян. Але він радіє тому, що ЗСУ вдалося зупинити ворога на Харківському напрямку, а з нюансами обіцяв розібратися пізніше.

"Я вважаю, він (прорив - ред) би був. Бо цього хотіли руськіє, у них було завдання зайти окупувати Харків. Плюс великий в цій ситуації щодо Сирського в тому, що він знає Харків. І це немало. Він відвойовував його. Відвойовував той регіон. І успішна операція була на Харківщині саме під його командуванням. І це плюс. Але знов-таки, мені складно порівнювати. Зупинили - молодці. Не дали окупувати Харків без пакету [допомоги від США] - молодці. А потім з деталями будемо розбиратися, коли у нас буде пауза", - підсумував Зеленський.

Передумали щодо звільнення Шмигаля

Раніше видання "Українська правда" з посиланням на джерела в оточенні президента повідомило, що Зеленський втомився від прем'єр-міністра і, ймовірно, планує його звільнити. Співрозмовники зазначали, що Зеленський "навіть не слухає" Шмигаля на нарадах, а його ймовірне звільнення назвали "більше емоційною справою, ніж прорахунком".

Член парламентської фракції "Слуга Народу" Федір Веніславський в ефірі "Радіо Свобода" заявив, що відставка прем'єр-міністра може призвести до відставки всього уряду, що заборонено законодавством. За його словами, стаття 10 закону "Про правовий режим воєнного стану" забороняє припинення повноважень уряду під час воєнного стану. Тому для звільнення Шмигаля наразі немає юридичних можливостей без змін до законодавства. Водночас Веніславський анонсував точкові звільнення кількох міністрів, щодо ефективності яких є питання.

Щодо інших можливих звільнень, зазначимо, що військове керівництво України активніше всіх наразі критикує народний депутат Мар'яна Безугла. Так, нещодавно вона рознесла командувача Повітряними силами України та вимагала відставки Миколи Олещука, а після цього вона вдалася до детального розбору дій українського військового керівництва, де начебто фальсифікують статистику прильотів, називаючи ракети, що потрапили по цілях, уламками

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube