Уряд Японії вважає підтримку України одним зі своїх пріоритетів на 2024 рік

Токіо планує нові санкції проти російської федерації і закликає демократичні країни солідаризуватися у допомозі Києву

Фуміо Кішіда
Прем'єр Фуміо Кішіда вважає, що агресія рф загрожує також безпеці Тихоокеанського регіону

На онлайн-конференції лідерів G7 у суботу, 25 лютого, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда заявив, що у 2024 році підтримка України буде одним із найважливіших пріоритетів японської зовнішньої політики. Токіо вважає, що демократичний світ повинне продемонструвати здатність солідаризуватися, адже ситуація ускладнюється через затяжні бої на фронті. Японія пов’язує безпеку в Тихоокеанському регіоні з результатами російсько-української війни.

Про це повідомляє телеканал NHK. За словами Кішіди, на японсько-українській конференції, яка проходила 19 лютого, Токіо та Київ підписали понад 50 меморандумів про співпрацю у відбудові України. Зокрема йдеться про розмінування та відновлення агропромислового комплексу. Токіо також має намір посилити санкційний тиск на росію.

«Кішіда підкреслив, що експорт зброї з Північної Кореї до Росії є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН. Він заявив, що використання балістичних ракет північнокорейського виробництва в Україні є абсолютно неприйнятним», — зазначає NHK.

Допомога Україні від Японії

Загалом Токіо виділило 10 мільярдів доларів підтримки Києву — це четверте місце серед наших союзників. У перші місяці 2024 року, на тлі проблем із голосуванням за пакет допомоги в США та ЄС, Японія стала найбільшим донором України. У лютому уряд Кішіди оголосив, що готує для України пакет фінансової допомоги на 4,6 мільярда доларів.

Також багато уваги приділяється іншим проєктам, до прикладу, Токіо готове виділити 49,4 мільйона доларів на відновлення житла, японські компанії заявили про намір допомогти НАК «Нафтогазу» в модернізації ТЕЦ. Уряд Кішіди також обіцяє Києву допомогу у відновленні енергетики.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube