Будуть нові санкції та арешт активів рф: що заявили країни G7 у другу річницю війни в Україні

Читать на русском

Країни Великої сімки пообіцяли росії покарання за воєнну агресію проти України

Читать на русском
прапори країн G7
Країни G7 виступають основними гарантами безпеки України до її входження в НАТО

Країни Великої сімки пообіцяли росії покарання за воєнну агресію проти України

У середу 24 лютого, в річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, країни G7 закликали Кремль вивести війська з України. Розуміючи, що цього не станеться, лідери Великої сімки заявили про нові антиросійські санкції. Також вони проінформували, що продовжують роботу над використанням заморожених  російських активів для допомоги Україні.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті Ради Євросоюзу. ЇЇ свідомо підготували до других роковин повномасштабного вторгнення рф в Україну. ЇЇ виклали після конференції, на якій були присутні президент України Володимир Зеленський та США Джо Байден - по відеозв'язку. 

"Країни G7 продовжуватимуть підтримувати право України на самооборону та підтверджувати відданість довгостроковій безпеці України, зокрема шляхом укладення та виконання угод про гарантії безпеки. Закликаємо російську федерацію негайно припинити загарбницьку війну та повністю й безумовно вивести свої війська з міжнародно визнаної території України", - йдеться заяві. 

Також в G7 висловились щодо псевдовиборів на окупованих українських землях. Тут наголошують, що ніколи не визнають законність цих злочинних заходів. 

"Ми ніколи не визнаємо ні минулих, ні майбутніх "виборів", проведених Росією на території України, ні їх результатів. Заявлений намір Росії провести голосування на президентських виборах в українських регіонах є кричущим порушенням суверенітету України", - пишуть представники G7. 

G7 пообіцяла нові санкції не лише рф, а й тим суб’єктам із третіх країн, які матеріально підтримують війну росії. Санкції, які введуть вже незабаром, передусім поширюються на російську нафту та інші енергоносії. 

У Великій сімці запевнили, що заарештовані активи рф будуть заморожені, доки росія не заплатить за всю шкоду, завдану Україні. До цього часу G7 допомагатиме долати Україні дефіцит бюджету та даватиме кошти на інші важливі потреби.  

"Ми просимо наших міністрів продовжити роботу та повідомити про всі можливі способи використання знерухомлених російських суверенних активів для підтримки України відповідно до наших відповідних правових систем і міжнародного права", - зазначили країни G7 у своїй заяві.

Арешт активів рф: юридичні ризики 

Напередодні Міжнародний валютний фонд (МВФ) висловив занепокоєння щодо планів Заходу конфіскувати заморожені російські активи. За словами представника МВФ Джулі Козак, такі дії можуть становити загрозу для світової валютної системи та спричинити непередбачувані ризики. МВФ закликає до чіткої правової основи для будь-яких конфіскацій. Це необхідно, щоб уникнути ризиків судових розглядів, контрзаходів з боку росії, а також ймовірної шкоди для міжнародної валютної системи.

Раніше Інформатор писав, що Керівники Міністерств закордонних справ G7 домовились використовувати заарештовані активи російської федерації як заставу. Наразі країни Великої сімки утримуватимуть їх у себе, Україна "на руки" ці кошти не отримає. Це триватиме до тих пір, поки Москва не виплатить компенсацію Києву за завдані війною збитки

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи буде високосний 2024-й рік для українців переломним "роком карми", розповідає відома астрологиня Анна Карпєєва.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.