В переліку зброї для ЗСУ є засоби розмінування та захист для бронетехніки
Міністерство оборони України збільшує кількість нової зброї в українській армії. За словами заступника Міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, за два місяці 2024 року зразків озброєння і військової техніки (ОВТ), допущених до експлуатації, було майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Наприклад, у лютому минулого року було 33 одиниці.
Про це йдеться на Facebook-каналі Міністерства оборони. Заступник міністра Умєрова наголосив, що зростає і кількість нових зразків зброї вітчизняної розробки та виробництва. Зокрема, після розгляду кодифікованих та допущених до експлуатації зразків озброєння і військової техніки у лютому, збройні сили України вже отримали понад 60 нових одиниць українського та іноземного виробництва.
Гаврилюк повідомив про це, зауваживши, що це майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. У повідомленні Міноборони зазначено, що серед нових зразків озброєння та військової техніки є і засоби радіоелектронної боротьби, призначені для протидії ворожим FPV-дронам.
Також у переліку новинок - шість зразків автомобільної та спеціальної техніки та 120-мм міномети вітчизняного виробництва. Згідно з повідомленням, кодифікація нових зразків дозволяє їх закуповувати для Сил оборони України за кошти державного бюджету.
За два роки великої війни "Українська бронетехніка" та НВО "Практика" наростили штат, організували ремонтні цехи біля лінії фронту і поступово покращують свій продукт, конкуруючи із західними моделями. Здебільшого дві приватні компаніїв иробляють бронеавтомобілі серії "Козак".
Також ми повідомляли, як у Міноборони працюють над антитепловізійним пончо і вже тестують 5 зразків. Зазначається, що матеріали для виготовлення тканини антитепловізійної накидки використовувалися гнучкі та стійкі до навколишнього середовища: атмосферних опадів або сонця.
Крім того, Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки Міноборони, у розмові з Liberation наголосив на важливості подальшої підтримки західних партнерів та прискоренні темпів виробництва в українській оборонній промисловості.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації, висловлює підтримку ідеї, що конфлікт на українсько-польському кордоні міг би бути вирішений на рівні МЗС. Чи можливо, що поляки намагалися дістатися рівня президентів, щоб їх почули? Докладніші деталі ви дізнаєтесь у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.