"З вовками жити - по-вовчому вити. Це сувора реальність сучасного [Європейського] Союзу»
«Ватра» — пісня, яка почалась із пластового табору у 2018. Я тоді дуже хотіла потрапити на «Говерлю» — це була моя найбльша мрія! На ватрі ми грали у гру «горю — не чути», і коли я сказала: «горю за кимось ....» — ніхто не вибіг. Було ніяково, але тепер у нас є пісня!
Відстрочку за групами інвалідності можуть прибрати
В Україні досі працюють над вдосконаленням законодавства про мобілізацію, рекрутинг та військовий облік. У новому законопроєкті про мобілізацію розглядають можливість змін для осіб з інвалідністю. Передбачається, що замість відстрочки за групою інвалідності можуть почати давати відстрочу від мобілізації за конкретними захворюваннями
Про зміни у відстрочці від мобілізації для осіб з інвалідністю розповіла нардепка Олена Мошенець. Вона наголосила, що ініціатива по відстрочці за конкретними захворюваннями стосуватиметься не лише військовозобов'язаних, алей членів їх сімей.
"Останній варіант (законопроєкту - ред.), про який я чула, передбачає не групи інвалідності, а визначені конкретні захворювання, які дадуть можливість або мати відстрочку від мобілізації, або не бути мобілізованими. Це стосується не лише самих військовозобов'язаних, а й членів їх сімей", – повідомила Мошенець.
За словами народної депутатки, власне йдеться більше про осіб, які мають III групу інвалідності. Частину з них мобілізувати до війська можна, але не тих, у кого, приміром, підтверджений туберкульоз. Їх будуть й надалі звільняти від мобілізації, бо такі особи несуть загрозу для здорових бійців ЗСУ.
"Є такі, з якими дійсно можна виконувати певні обов'язки, а є такі, з якими в жодному разі не можна. Туберкульоз, про який багато говорилося. Ми розуміємо, що якщо людина з таким захворюванням потрапляє до іншої групи людей – це потенційний ризик для всіх. Кожен, хто потрапляє на захист України, незалежно, чи це тил, чи більш передові лінії, там не має створюватись проблем через те, що людина має ті чи інші захворювання, які потребують постійного лікування. І це буде враховано, над цим працює профільне міністерство", – пояснила Мошенець.
Згідно з чинним законодавством України, III групу інвалідності можуть отримати особи, у яких є стійкі функціональні порушення помірної важкості, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності, в тому числі працездатності. До таких захворювань та обмежень належать:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.