"Ця цифра завищена": ветеран війни розповів, чому мобілізація 500 тисяч людей - погана ідея

Читать на русском

На думку Юрія Гудименка, в принципі неможливо сказати, скільки точно людей треба на фронт

Читать на русском
Гудименко про мобілізацію
Війна - це постійний процес, точних цифр там не буває

На думку Юрія Гудименка, в принципі неможливо сказати, скільки точно людей треба на фронт

Ветеран війни Юрій Гудименко вважає, що цифра у 500 тисяч людей, яких необхідно мобілізувати до ЗСУ, не є релевантною. Вона є відчутно завищеною. Окрім цього, в принципі дуже складно підрахувати, скільки конкретно людей потрібно війську.

Про це Гудименко розказав в інтерв'ю Інформатору. Повне відео розміщено на YouTube. 

Гудименко порівнює війну з певним процесом, який постійно триває і розвивається в динаміці. В цьому процесі неможливо якось точно підрахувати бодай щось. Тому будь-які цифри в певній мірі є "взятими зі стелі". 

"Ця цифра (500 тисяч - ред.) називалася, щоб було на що спертися. Тому що потрібні якісь цифри, які можна прорахувати, скласти бюджет. Але насправді мова йде... Ну, ця цифра, вона реально дика. Вона ні туди, ні сюди. Якби ми хотіли замінити тих, хто вибив по пораненню, хто загинув, хто в полоні, то ця цифра має бути меншою. Якби ми хотіли замінити всіх, хто воює з першого дня повномасштабки, то цифра повинна була б бути в два-три рази більшою", - впевнений Гудименко.

Що ж стосується грошей, то тут, вважає ветеран, все просто. Якщо людина не вміє користуватися грошима, то їй постійно їх не вистачатиме, при будь-яких доходах. Так само працює і з державою.

"Цифра в 500 мільярдів (на мобілізацію - ред.) - вона велика, колосальна. Дуже велика... Трохи менше третини, ніж дефіцит всього бюджету України на цей рік... Поки ми будемо тиснути на бізнес, замість того, щоб давати йому розвиватися, поки ми будемо обшуками і всім іншим відлякувати іноземних інвесторів... У нас теоретично грошей на це (мобілізацію - ред.) вистачає, але скільки ми профукуємо грошей та можливостей... Ця ситуація просто вибішує", - каже Гудименко. 

Також боєць вважає, що вже давно слід перестати сподіватися виключно на західну допомогу від союзників. Перш за все, сподіватися слід на себе, сказав ветеран. 

Мобілізація в Україні: питання грошей 

Останнім часом в Україні загострюється питання необхідності мобілізувати на фронт нових людей. Йдеться, за різними оцінками від влади, у цифру приблизно в 500 тисяч громадян. Також зараз активно готується до другого читання відповідний скандальний законопроєкт про мобілізацію.

У Раді, своєю чергою, вирішили підрахувати, в яку суму бюджету обійдеться такий масований призов. Вийшла сума приблизно в 720 мільярдів гривень. Це показник витрат дорівнює 22,5% від усіх видатків, які є у держави.

"720 мільярдів гривень додаткової потреби на рік — колосальна сума. Це близько 22,5% усіх наших видатків у 2024 році, і 41% видатків на оборону. Кошти міжнародних партнерів на потреби армії витрачати не можна. Тож йдеться лише про внутрішні ресурси. Збільшити їх на 40% за кілька місяців – дуже нетривіальна задача", 一 заявила нардепка Роксолана Підласа. 

У країнах Заходу та США є консенсус щодо військової підтримки України: скільки триватиме часовий проміжок, протягом якого нам будуть надавати допомогу, і з чим пов'язана тимчасова затримка - розповідає головний редактор "Інформатора" Андрій Хрустальов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.