Уряд дозволив ТЦК працювати цілодобово: якими будуть наслідки нововведення

Кримінально-процесуальним кодексом України заборонено допитувати людей після 20:00

Уряд дозволив ТЦК працювати цілодобово
ТЦК і мобілізація

 Адвокат Роман Симутін висловив занепокоєння щодо можливих зловживань з боку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у зв'язку з дозволом на цілодобову роботу. На думку фахівця, таке нововведення спровокує велику кількість адміністративних справ. 

У своєму огляді на YouTube-каналі Симутін саркастично висловився щодо цілодобового режиму роботи ТЦК. Він згадав що не вистачає лише радянських НКВСівських "воронок".

"В Україні Кабмін дозволив ТЦК працювати цілодобово. А чорні "воронки" випадково не закупив? Бо саме цього НКВСівського атрибуту не вистачає ("воронок" - жаргонна назва автомобілів радянського НКВС, що використовувалися для перевезення ув'язнених", - заявив Симутін.

Симутін також звернув увагу на те, що Кримінально-процесуальним кодексом України заборонено допитувати людей після 20:00. Утім законодавці цього моменту не врахували.

"Та і як це виглядатиме, якщо за тобою приходять, навіть о 20:00 і викликають на нічний допит?.. А от Кабмін, такий собі законодавець над законодавцем, без внесення змін до законів через парламент дозволив розглядати адміністративні справи цілодобово", - підкреслив він.

Симутін також поставив під сумнів точність тестів та розгляд справ, які працівники ТЦК розглядатимуть вночі. На його думку, така норма абсурдна.

"Вночі - просто офі*енні будуть тести, інфа – сотка! Також проводитимуть облік військовозобов'язаних. Так вони та так його проводять, і майже 99% є в електронних реєстрах. До чого йдемо? До прийняття нового закону про мобілізацію. Водночас заочно завчасно готуючи ТЦК до валу адміністративних справ щодо підготовки заяв пов'язаних з обмеженнями прав громадян", - каже Сімутін.

Хто має право на відстрочку від мобілізації у 2024 році?

В Україні право на отримання відстрочки від мобілізації мають декілька категорій громадян. При цьому отримати відстрочку можна, з огляду на різні моменти. Приміром, за станом здоров'я, сімейними обставинами, батьківством, навчанням.

Відстрочка за станом здоров'я. Вона передбачена особам, яких визнали ВЛК особами з інвалідністю, також тимчасово непридатним до служби (до 6 місяців) та вагітним жінкам;

За сімейними обставинами. Відстрочка передбачена опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям дитини з інвалідністю до 18 років, дитини з важкими хворобами, повнолітньої дитини з інвалідністю I або II групи;

Відстрочка для батьків передбачена, якщо вони є: батьками трьох і більше дітей до 18 років, якщо самостійно виховують дитину (дітей) до 18 років, якщо вони є усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (до 18 років);

Відстрочка за професійною діяльністю: цей перелік визначено законом;

Відстрочка за навчанням: здобувачі освіти денної або дуальної форми теж не можуть бути призваними до лав ЗСУ. Йдеться тільки про тих, хто здобуває першу освіту. 

Бронь: працівники, заброньовані підприємствами, установами та організаціями не можуть бути мобілізовані. 

Варто нагадати, що відстрочка – це не повне звільнення від служби, а її "відкладання" у часі на певний термін. Громадяни з відстрочкою все одно залишаються на обліку в ТЦК.

Є ціла група киян, які палко виступають проти побудови Подільсько-Воскресенського мосту: це мешканці Русанівських Садів. Чого вони бояться насправді, і чому їхні страхи не виправдані, розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписати на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube