Проєкт закону, спрямований на посилення мобілізації, може бути ухвалений до кінця лютого, а діяти розпочне уже у квітні
У парламенті вважають, що законопроєкт №10449 про посилення мобілізації в Україні може бути проголосований Верховною Радою України до кінця лютого, підписаний на початку березня і вступити в дію на початку квітня. Однак, велика кількість поданих правок може сповільнити процес розгляду цього законопроєкту.
Народний депутат Ярослав Железняк з фракції "Голос" в ефірі "Суспільного" назвав такі терміни. Однак, за його словами, правок буде більше тисячі, як показує практика.
Депутат також зазначив, що до 21 лютого колеги можуть подати свої пропозиції до законопроєкту, а він розраховує на активну участь у цьому процесі. Железняк додав, що дискусія тільки розпочалася.
"Я впевнений, що правок буде багато. Умовно там, тисяча-дві, ну це от все одно велика кількість. Поки комітет зведе, поки він підготує таблицю, поки він розгляне. Потім кожна поправка – це дві хвилини пленарного часу. Умовно, тисяча правок помножити на дві хвилини – це буде дві тисячі хвилин, а це значно більше, ніж засідає парламент в один пленарний тиждень", - сказав Железняк, очікуючи, що будуть креативні підходи від фракцій, щоб розглянути ці правки.
Народний депутат Дмитро Наталуха додав, що парламентарі обговорюють можливість впровадження системи бронювання працівників підприємств за винагороду. Цей підхід може забезпечити додаткову підтримку Збройних сил України, незалежно від зміни політичних обставин у світі. Однак, наразі ця ідея перебуває на етапі розробки та обговорення.
"Цей підхід він дозволяє в якомусь сенсі планувати підтримку Збройних сил, не зважаючи на зовнішній фактор, тобто не зважаючи на те, який буде президент США, незважаючи на те, з яким настроєм сьогодні прокинеться прем'єр-міністр Угорщини і так далі тому подібне. Тому що якщо надати бізнесу, українському бізнесу можливість збільшити добровільно розмір військового збору в обмін на збереження критичного працівника на своїй посаді, то ми говоримо про можливість акумулювати за рік від 200 до приблизно 500 мільярдів гривень", - сказав він.
7 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449. За це рішення проголосували 243 депутати. Законопроєкт був прийнятий без пропозицій Комітету ВР з питань оборони. Парламентарі отримали 14 днів на внесення пропозицій до тексту документа.
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що до другого читання будуть переглянуті деякі положення контроверсійного законопроєкту щодо мобілізації. Основний акцент буде зроблено на трьох питаннях: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає, відстрочка для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Арахамія наголосив, що деякі норми проєкту не мають підтримки у парламенті.
Нагадаємо, проєкт закону про мобілізацію, що прийнято у першому читанні, містить певну кількість каральних і заборонювальних норм. Які саме з них не мають бути прийняті та чого чекати у підсумку, розповідає політтехнолог Борис Тізенгаузен.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.