У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Укрзалізниця проводить масштабну дерусифікацію і відмовляється від старих назв та позначок
В Полтаві демонтували герб колишнього СРСР із будівлі вокзалу «Полтава-Південна». Нині на місці барельєфа із серпом та молотом поштукатурена та вибілена частина стіни. Демонтаж відбувся 20 березня. Зробили це у рамках Закону про декомунізацію, який діє із 2015 року і забороняє комуністичну символіку.
"Це не просто герб Радянського союзу, це символ вбивств та численних злочинів, які скоювали у період російського комуністичного окупаційного режиму. На місці герба Радянського Союзу має бути або ж герб України, або ж символ Полтави, або ж символ Укрзалізниці, але точно не пусте заштукатурене. Закон мав бути виконаний ще 2016-го року", - пояснив регіональний представник Українського інституту нацпам'яті на Полтавщині Олег Пустовгар.
Укрзалізниця проводить масштабну дерусифікацію і відмовляється від старих назв та позначок. Нову програму "Залізну українізацію" презентували 21 лютого. Вона розрахована на три роки — до 2025 року. Ключовою зміною при цьому стане відлік так званого "нульового кілометра". Відтепер він братиме свій початок на головному столичному вокзалі станції Київ-Пасажирський. УЗ понад століття використовувало радянські та імперські символи у своїй роботі, але тепер прийшов час від них позбутися. Програма дерусифікації фактично розпочалась ще у 2022 році зі зміни юридичних та технічних аспектів. Саме їх опрацювання дало можливість зрозуміти, що саме слід українізувати й вони ж стали основою представленої програми. Нова програма — не просто зміна назв чи табличок, вона містить фундаментальні оновлення, суть яких максимально українізувати залізницю. Планується поступова заміна старих назв регіональних станцій, радянських барельєфів, сигнальних позначок, по-новому позначатиметься кілометраж. Крім того, зміняться позначення світлофорів, умовних адрес і скорочень. Перейменують і філії південної та південно-західної залізниць. Зміна стосується і пасажирських квитків — вони не лише позбудуться російської мови, але й перейдуть на нові, міжнародні стандарти. Тож, слід очікувати і на їх новий дизайн.
Як раніше повідомляв Інформатор, Південна залізниця тепер стане Харківською. На початку березня понад 1,1 мільйона українців проголосували у додатку "Дія" за перейменування Південно-Західної залізниці. Нова назва — Центральна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.