Юрист пояснив, хто з українців першими отримає повістки поштою після 17 липня

Першими повістки поштою отримають ті громадяни, які оновили свої дані, оскільки добровільно вказали власне місце перебування

Повістки поштою, мобілізація в Україні
Повістки поштою надходитимуть громадянам вже з 17 липня

З 17 липня всі військовозобов'язані громадяни почнуть одержувати повістки до ТЦК. Передовсім їх відправлятимуть поштовим відправленням, а першими їх отримають ті, хто оновив дані. Громадянам прийдуть рекомендовані листи із вкладенням та описом цього вкладення, де буде зазначено, що у вкладенні міститься повістка. Такі листи вважатимуться врученими належним чином, навіть якщо їх не забрали. 

Детальніше про те, як військовозобов'язаним українцям надсилатимуть повістки поштою, розповів юрист Володимир Прядка. За словами фахівця, повістку відправлятимуть поштою. 

Як надсилатимуть повістки поштою з 17 липня?

Це обов'язково буде лише рекомендований лист. Він має мати при собі опис того, що до нього поклали. У цьому випадку, йдеться про вручення повістки, тож помилитися буде важко. 

Юрист пояснив, що рекомендоване відправлення вважатиметься врученим у будь-якому разі:  і коли ви отримати такий лист і розписалися у його отриманні, і тоді, коли ви не забрали цього листа з пошти - повістка теж вважатиметься врученою. 

"Повістки будуть надсилатися засобами поштового зв'язку, рекомендованим поштовим повідомленням з описом вкладення і повідомленням про вручення", – розповів Прядка.

Фахівець пояснив, що першими повістки отримають, швидше за все, саме ті громадяни, які оновили дані про себе до 16 липня. Якщо цього зроблено не було - лист надійде на останню адресу прописки чи місця проживання. При цьому юрист зізнався, що проблемою таких повісток поштою буде те, що вони будуть у будь-якому разі вважатися врученими. 

"Найбільша проблема цих повісток у тому, що постанова №560 передбачає, що для того, аби вважати військовозобов'язаного оповіщеним такою повісткою, достатньо проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримання поштового відправлення чи проставлення відмітки про відсутність особи за адресою", – пояснив Прядка. 

Як оновити дані за кордоном і чи будуть штрафи автоматично?

Українці, які живуть за кордоном, можуть оновити свої військово-облікові дані через застосунок Резерв+. Він є найоптимальнішим способом уточнення інформації про себе. Також громадяни можуть електронним листом відправити дані про те, що мають право на відстрочку від мобілізації без особистого візиту до ТЦК. 

При цьому, якщо оновити дані з якихось причин не вдалося - жодних автоматичних штрафів від ТЦК за це не передбачено. За адміністративним кодексом України штраф можуть накласти протягом трьох місяців з моменту виявлення адміністративного правопорушення, або ж до року після його вчинення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube