Споживання електроенергії 3 січня на 9,7% вище, ніж в той самий час попереднього дня
В Україні споживання електроенергії зросло через зниження температури та хмарну погоду у більшості регіонів. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають, але графіки відключень світла не застосовуються. Про це 3 січня повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії, станом на 09:30, було на 9,7% вищим, ніж в той самий час попереднього дня – у четвер, 2 січня. Це пояснюється зниженням температури та хмарною погодою у більшості регіонів України, що зменшило ефективність роботи побутових СЕС.
"2 січня добовий максимум споживання електроенергії був зафіксований увечері. Він був на 6,8% нижчим, ніж рівень максимального споживання у вівторок, 31 грудня. Це пояснюється вищою температурою повітря у більшості регіонів України. Зараз енергосистема продовжує відновлюватись після тринадцяти масованих ракетно-дронових атак росіян минулого року. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене та замінити знищене ворогом обладнання", - зазначили в Укренерго.
Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соціальних мережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).
Експорт надлишків електроенергії можливий лише і виключно за відсутності дефіциту і будь-яких обмежень всередині країни. Про це в ефірі національного марафону «Єдині новини» заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
«За наявності у нас дефіциту, навіть 1 кіловата, — жодного кіловата на експорт не буде направлено. Тобто за наявності дефіциту, що було наслідком російських ударів по енергетиці, про експорт електроенергії з України навіть не може бути мови», - зазначив Галущенко.
Експорт можливий лише в періоди профіциту, який може виникати в години мінімального споживання. У години пікового споживання для забезпечення потреб українських споживачів Україна імпортує додаткову електроенергію із сусідніх країн ЄС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.