Цього дня народилися американський музикант Мерілін Менсон та українська фехтувальниця Яна Шемякіна
Сьогодні, 5 січня, православна церква України відзначає Навечір'я Богоявлення або Хрещенський Святвечір. В цей день святкують іменини Григорій і Михайло. Це п'ятий день Нового року. А віряни уважно стежать за погодою: якщо день ясний і теплий, то листопад буде сонячним і без морозів.
Навечір'я Богоявлення – час приготування до великого свята Хрещення Господнього. 6 січня – святе Богоявлення, велике свято, що нагадує нам про євангельську подію, коли Ісус Христос прийняв хрещення від Іоана Предтечі.
Хрещенський Святвечір передує одній з найважливіших подій в житті Ісуса Христа – хрещенні в річці Йордан. Традиційно цього дня встановлено піст. На святковому столі особливе місце займає кутя. У храмах проводиться літургія, після чого священники освячують воду. На столі також обов'язково стоїть непарна кількість страв.
Православна церква шанує навечір'я Богоявлення та Хрещення Господнього, тому вечір цього дня насичений обрядами. Це день суворого посту, останній день колядування, останні святкові ворожіння.
Увесь цей день віряни нічого не їдять – постують. Сідають вечеряти з сутінками. На вечерю подаються пісні страви – смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю та узвар. Раніше ввечері, коли стемніє, виносили дідуха і палили. Це означало символічне спалення зими та закликання весни.
Кето-дієта або кетогенна дієта – це низьковуглеводна дієта, спрямована на переведення організму в стан кетозу. У цьому стані організм починає використовувати жир як основне джерело енергії замість вуглеводів, що може допомогти у схудненні та контролі деяких захворювань.
Стандартна кетогенна дієта: передбачає дуже низький вміст вуглеводів, помірну кількість білка і високий вміст жирів. Основна мета кетодієти – досягти стану, у якому організм використовує жир замість глюкози, як основне джерело енергії.
У стані кетозу печінка починає виробляти кетони з жирів, які стають головним паливом для тіла і мозку. Це сприяє зниженню апетиту, що може полегшити дотримання дієти, а також надає відчуття стабільнішого рівня енергії протягом дня.
Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер. День полуниці в Японії відзначають 5 січня. Це пов'язано з тим, що "ічі-го", або полуниця, звучить як ічі – перший місяць і "го" – п'ятий день.
Полуниця є улюбленою ягодою в багатьох. Відсвяткуйте цей день побалувавши себе полуницею з вершками або цукром!
Справжня родзинка зими для англійців – День ковбаси, що відзначається 5 січня. Це свято, присвячене знаменитим місцевим ковбасам, збирає гурманів з усіх куточків країни.
У цей день організовуються ярмарки, на яких можна не тільки скуштувати ковбаси, а й придбати сувеніри та дізнатися більше про історію ковбасного ремесла. День ковбаси – це не просто гастрономічне свято, а справжнє свято для всіх, хто цінує британські традиції й смачну їжу!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.