Українським вʼязням хочуть дозволити виїжджати з колоній: у Кабміні назвали умови

Схвалено законопроєкт, який передбачає короткочасні виїзди за межі колонії в разі смерті або тяжкої хвороби близького родича

В'язниця
Для окремих категорій ув'язнених дозволятиметься виїзд до семи діб

Кабінет Міністрів України на засіданні у вівторок, 15 жовтня, ухвалив проєкт закону, який вносить зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України відповідно до рішення Конституційного Суду. У разі прийняття законопроєкту Радою, окремі категорії засуджених зможуть отримувати дозвіл на короткочасні виїзди за межі колонії до семи діб, у разі смерті або тяжкої хвороби близького родича. Законопроєкт визначає нові правила і строки для таких виїздів залежно від категорії колонії.

Це стосується випадків смерті або тяжкої хвороби близького родича. Законопроєкт розроблено для приведення Кримінально-виконавчого кодексу у відповідність до рішення Конституційного Суду України. Також зазначається, що деякі категорії ув'язнених зможуть самостійно переміщатись без супроводу до і з місця призначення. Про це повідомив представник Уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зміни передбачають, що засуджені, які перебувають у:

  • виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання;
  • дільницях соціальної реабілітації виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання;
  • дільницях соціальної реабілітації виправних колоній середнього рівня безпеки;
  • виховних колоніях.

Увʼязнені можуть отримати дозвіл на виїзд у разі смерті або тяжкої хвороби близького родича. Такі виїзди дозволяються на строк до семи діб, не включаючи часу, необхідного для проїзду в обидва кінці (не більше трьох діб). Також у законопроєкті зазначається, що виїзд за межі колонії дозволяються по всій території України, окрім тимчасово окупованих територій. Пропонується передбачити, що ув’язнені даних категорій переміщуються самостійно до і з місця призначення.

Інші категорії засуджених обмежуються строком виїзду - однією добою, не враховуючи часу на дорогу. Ключова зміна полягає в тому, що засуджені з колоній мінімального рівня безпеки прямують до місця призначення самостійно, тоді як інших охороняють варти колонії. Мельничук зазначив, що кошти, пов'язані з короткочасними виїздами, колонії не виділятимуть.

 "Витрати колонії, повʼязані з наданням засудженим короткочасних виїздів, оплачують засуджені, їх родичі або інші особи", - повідомив представник Уряду у ВР в своєму Telegram-каналі.

Мобілізація засуджених

Нагадаємо, що 17 травня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє деяким категоріям ув'язнених мобілізуватися в армію. Але до Збройних Сил України можуть долучитися не всі ув'язнені: мобілізація засуджених за важкі злочини не відбувається. Загалом понад шість тисяч засуджених виявили бажання долучитись до лав Збройних Сил України, з-поміж яких 3,8 тисячі вже приєдналися до лав ЗСУ. 

Також колишні ув'язнені проходять інтенсивну підготовку разом із військовими підрозділу "Шквал" 35-ї бригади морської піхоти. Сили оборони півдня України повідомили, що навчання включає відпрацювання штурму окопів, щоб довести навички бійців до автоматизму. Інструктори наголошують на важливості тренувань, адже невдовзі новобранці зіткнуться з реальними бойовими умовами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube