"Багато в медіа говорять про те, що ми отримали дозвіл на відповідні дії. Але ударів завдають не словами. Такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть. Обов’язково"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
В реаліях нашого життя єдине, що робить нас сильними, надихає, дає надію на завтра — це кохання. Адже людські стосунки, подібні до алмазів, набувають свого сяйва завдяки спільній праці. Це поєднання довіри, терпіння, спільних переживань та досвіду. Через випробування і виклики ми формуємо свої грані, і саме так народжується справжнє кохання, той самий діамант.
Перші ув'язнені, звільнені в рамках програми, вже проходять військовий вишкіл
З травня Україна почала звільняти засуджених, щоб поповнити ряди військ на фронті. Наразі вже звільнили та навчають перших учасників програми, а до кінця літа їх планують відправити на передову. Очікується, що загалом завдяки цій ініціативі до української армії буде мобілізовано близько 15 тисяч осіб.
За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, ця програма відрізняється від подібної практики в Росії, адже до відбору засуджених в Україні застосовуються "більш високі стандарти".
Міністр зазначив, що вже було звільнено 2872 ув'язнених із 5196 претендентів, а 368 було відмовлено за станом здоров'я.
"У тюремній системі є багато хороших людей, які могли б стати в нагоді на фронті. Це хороша можливість почати життя з нової сторінки", - сказав Малюська.
Перші звільнені за програмою ув'язнені, за словами міністра, вже проходять двомісячний військовий вишкіл, після чого, ймовірно, до кінця літа вирушать на фронт. За попередніми оцінками, ця програма може поповнити армію 5 тисячами новобранцями, а за "найкращих обставин" їх кількість може зрости втричі, тобто до 15 тисяч.
17 травня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє деяким категоріям ув'язнених мобілізуватися в армію. Влада каже, що інтерес до програми серед ув'язнених перевершив очікування. За оцінками Міністерства юстиції, близько 27 000 ув'язнених потенційно можуть мати право на участь у новій програмі.
Міністр юстиції Денис Малюська каже, що вже 2750 ув'язнених прийняти рішення добровільно мобілізуватися до лав Збройних сил України. Їх вже звільнили з в'язниць за відповідними судовими рішеннями. Загалом на першому етапі мобілізації засуджених Україна очікує на понад 4000 добровольців.
Раніше "Інформатор" писав, у яких підрозділах служитимуть засуджені у випадку, якщо їх мобілізують. Про це розповіли в Міноборони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.