Українських дітей у польських школах стане більше на 80 тисяч

Дотепер у школах Польщі навчалися 277 тисяч українських школярів, з 1 вересня їх буде майже 360 тисяч

діти у школі
Після початку великої війни до Польші прибули 180 українських дітей шкільного віку

З 1 вересня 2024 року всі українські діти, які зараз через війну перебувають у Польщі, будуть зобов’язані піти до місцевих шкіл. Відповідний закон прийняв уряд ще у травні. Відтак з 1 вересня за парти сядуть 80 тисяч нових учнів, які є громадянами України й перебувають під захистом Польщі. 

Як пише польське видання RMF-24, за недотримання вимог батькам загрожуватиме штраф у розмірі 100 злотих. А від червня 2025 року суму штрафу збільшать до понад 800 злотих.

Водночас тим українцям, які віддадуть дитину до польської школи, уряд виплачуватиме 800 злотих щомісяця як соціальну допомогу. До цього часу українці мали вибір: їхні діти могли вчитися дистанційно в українській школі або ж за змішаною системою.

За інформацією видання, дотепер у Польщі навчалися 277 тисяч українських школярів. З яких 180 тисяч прибули після 24 лютого 2022 року. Вперше збільшити кількість учнів у молодших класах вдалося у березні 2022 року - після першої великої хвилі біженців.

Видання також зазначає, що у польських школах, на вимогу Міносвіти, може бути максимум 29 учнів. Наприклад, якщо У класі 25 дітей, директор може додати чотирьох учнів з України, якщо 26 - трьох, а якщо 27 - лише двох. В дитсадках також зростуть ліміти. 

Особливості навчання

Як писав Інформатор, для українських дітей у польських школах запровадять спеціальні уроки української мови. Для цього працевлаштують вчителів з України, для них запропонують спрощену процедуру нострифікації дипломів. Також попередньо відомо, що українських дітей навчатимуть європейської інтеграції. 

Нагадаємо, у Польщі з 2025 року ввели нові умови для призначення допомоги "800 Плюс" для українських біженців на дітей, які проживають у країні. Батьки повинні при поданні заяви вказувати навчальний заклад, в якому навчається їхня дитина в Польщі. Цю інформацію будуть ретельно перевіряти.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube