"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Вимога не стосуватиметься дітей, які замалі для дитсадка
Українські біженці, які бажають продовжувати отримувати допомогу на дітей "800+" та "Dobry Start" у новому розрахунковому періоді з 1 червня 2025 року, повинні записати своїх дітей до місцевих польських шкіл. Це стало обов'язковою умовою для отримання допомоги на дітей. Однак частині дітей збережуть фінансову підтримку, навіть якщо вони не будуть відвідувати польські навчальні заклади.
Згідно з інформацією видання Inpoland, ця вимога не стосується дітей, які є замалими за віком для відвідування дитячих садочків. Для таких дітей не буде обов'язку відвідувати школи в Польщі. Проте вони продовжать отримувати фінансову допомогу.
З 1 вересня 2025 року навчання у польських школах для дітей з України буде обов'язкове. Ця вимога пов'язана з отриманням допомоги у розмірі 800+. Як повідомила заступниця міністра освіти Польщі Йоанна Муха, до польських шкіл, ймовірно, не було відправлено близько 75 тисяч українських дітей. За словами Мухи, часто причиною такого рішення було переконання батьків або опікунів, що вони дуже швидко повернуться до України.
Під час конференції, присвяченої новим правовим рішенням щодо учнів з України в польських школах, заступниця міністра освіти Йоанна Муха зазначила, що з 24 лютого 2022 року, протягом перших трьох місяців війни в Україні, до Польщі прибули 3 мільйони біженців з України, з яких 43% становили діти до 17 років. Заступниця міністра повідомила, що кількість дітей, які не пішли до польських шкіл, оцінювалася в 150 тисяч.
"За нашими оцінками, це число менше (...) ймовірно, вдвічі менше", - додала вона.
Вона пояснила, що оцінки були проведені, зокрема, на основі даних з української бази PESEL і бази осіб, які отримують допомогу 800+. Зміна була внесена шляхом внесення змін до закону про допомогу громадянам України.
Муха також зазначила, що від обов'язкового навчання будуть звільнені ті, хто мав би йти до випускного класу, а Міністерство освіти Польщі допомагатиме українській стороні у проведенні випускних іспитів.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Польщі зріс попит на розкіш. Його спровокували заможні українці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.