Навчання у двох школах в різних країнах: МОН розробило скорочені програми з українських предметів для дітей-переселенців

Читать на русском

Скорочені програми включатимуть уроки з української мови та літератури, історії України та географії з 5 по 11 клас.

Читать на русском
Українські діти за кордоном
Нині майже 400 тисяч учнів перебувають за кордоном

Скорочені програми включатимуть уроки з української мови та літератури, історії України та географії з 5 по 11 клас.

Для дітей, які навчають за кордоном, та для тих, хто багато пропустив, міністерство освіти розробило скорочені програми з українознавчих предметів. Вони сформовані на основі уроків з української мови та літератури, історії України та географії з 5 по 11 клас. Важливо те, що дитина, що навчається за скороченими програмами, має право на зарахування оцінок з інших предметів, які вивчала за кордоном. Про це міністр освіти та науки Оксен Лісовий повідомив у соцмережі 23 травня 2024 року. 

Міністерство освіти затвердило скорочені програми з української мови, української літератури, історії України та географії. Вони можуть підійти для дітей за кордоном та тих, хто вимушено пропустив навчання. 

«Для нас було і є пріоритетом створити всі умови для того, щоб кожна українська дитина, незалежно від місця перебування, мала доступ до української освіти. Адже це також і фундамент для формування національної ідентичності», - написав Оксен Лісовий.

Одне з головних завдань — це забрати подвійне навантаження з дітей, які навчаються за кордоном та водночас продовжують займатися в українських школах. Тому зміст скорочених програм побудовано так, що діти здобуватимуть основні знання з визначених предметів та зможуть продовжувати навчання в українських школах.

«Нині майже 400 тисяч учнів перебувають за кордоном. Вони навчаються дистанційно, за сімейною або екстернатною формами в наших школах і водночас мають відвідувати школи в країнах перебування. Це може бути складним завданням для дитини. Тому вивчення українознавчих предметів за скороченою програмою допоможе школярам подолати освітні втрати без подвійного навантаження», - заявив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Вчителі можуть підлаштувати ці програми під потреби учнів. Передивитися їх можна за посиланням

«Також програми допоможуть здобути потрібні знання учням, які пропустили навчання або тривалий час не вчилися за українськими програмами. Тобто програми підходять як дітям за кордоном, так і дітям, які вимушено перебувають на тимчасово окупованих територіях», - заявили у міністерстві освіти.

У міністерстві зазначили, що дитина, яка навчається за скороченими програмами, має право на зарахування оцінок з інших предметів, які вивчала за кордоном. Рекомендації щодо цього незабаром опублікують на сайті відомства.

Як продовжити навчатися в українській школі, якщо дитина за кордоном

Українським школярам, які перебувають за кордоном, доступна можливість дистанційно вивчати предмети українознавчого компонента. Наразі є 84 заклади освіти, які визначені міністерством освіти України: ці школи проводитимуть такі заняття з різних регіонів нашої держави. 

У чому сенс такої програми? Річ у тім, що чимало школярів з України зараз навчається в закордонних школах. Програма освіти там може бути інша, а значить - деякі предмети діти можуть пропустити. Наприклад, історія України, українська мова та література тощо. Водночас для вступу в українські університети ці предмети потрібно буде вчити для складання ЗНО (НМТ).

Інформатор писав, чи будуть зараховані результати навчання дітей закордоном в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.