ВВП Польщі очікує зростання завдяки українським біженцям

Читать на русском

ВВП Польщі збільшують працевлаштовані українські біженці і ті, що витрачали в країні привезену з собою готівку

Читать на русском
Українці в Польщі
Українські біженці в Польщі є фактором економічного розвитку

ВВП Польщі збільшують працевлаштовані українські біженці і ті, що витрачали в країні привезену з собою готівку

Економіка Польщі за прогнозами заступника держсекретаря Міністерства внутрішньої політики країни Мацея Дущика, зміцниться. Очікується зростання ВВП на рівні 1,2-2% протягом наступних п'яти років. Ці економічні зміни відбудуться завдяки приливу українських біженців.

Як передає Укрінформ, Дущик зауважив, що у Польщі рівень працевлаштування українських біженців є найвищим не тільки порівняно з іншими країнами Євросоюзу, а й країн, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку.

“Останні дані засвідчують, що цей рівень працевлаштування (біженців з України - ред.) у Польщі становить 67%, водночас у Німеччині він не сягає навіть 30%”, - сказав Дущик.

Він повідомив, що в Управлінні соціального страхування (ZUS) зареєстровано більше як 750 тисяч українців, що становить понад 70% від усіх іноземців. При цьому українські громадяни зробили значний внесок у польську систему соціального страхування.

“Громадяни України вносять зараз дуже багато до польської системи соціального страхування… Натомість, якщо йдеться про використання (системи ZUS – ред.), то ці суми загалом не такі великі”, - підкреслив Дущик.

Дущик окремо зазначив, як приплив воєнних біженців з України позначився на польському ВВП. Нові дослідження щодо впливу працевлаштування українських біженців на економіку країни показали, що перші витрати біженців, які привезли з собою готівку, спричинили зростання, оцінюване на рівні 0,5% ВВП. Проте в довгостроковій перспективі очікується зростання ВВП на 1,2-2% протягом п'яти років, зазначив посадовець.

Вплив українців на ВВП Польщі

Польща зможе перегнати Велику Британію за розміром ВВП на душу населення до 2030 року. Це пов’язане зі значними успіхи в розвитку економіки, зокрема в лідерстві з виробництва акумуляторних батарей, які потрібні для електромобілів та різноманітної електроніки. Економічна спроможність дає можливість Польщі бути одним із лідерів протидії путінському режиму, у той час, коли Німеччина та Франція вагаються.

Нагадаємо, що Сейм Польщі прийняв рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 30 червня 2024 року. Крім цього, Сейм розширив податкові пільги до кінця року для осіб, які надають гуманітарну допомогу.

При цьому українці показують суттєву перевагу у боротьбі з потужним агресором - росією. Справа в тому, що російські системи радіоелектронної боротьби не якісніші за українські - їх просто більше. Але й Україна має те, завдяки чому ми досягаємо успіхів у війні майбутнього. Деякі секретні переваги над ворогом розкриває авіаційний фахівець Анатолій Храпчинський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.