У Польщі українських дітей-біженців зобов’яжуть піти до місцевих шкіл, повідомили в Міністерстві освіти
З 1 вересня 2024 року всі українські діти, які зараз через війну перебувають у Польщі, будуть зобов’язані піти до місцевих шкіл. Відповідний законопроєкт готує Міністерство освіти Польщі і він вже на завершальному етапі. Про це пише 4 квітня пише Радіо Свобода.
За словами заступниці міністра освіти Йоанни Мухи, після міжурядових консультацій з українськими колегами, які відбулися у Варшаві 28 березня, стало відомо, що в Польщі 50-60 тисяч українських дітей не охоплені польською системою освіти. Це суттєво менша цифра, ніж до того називали неурядові організації.
«Українська сторона дуже зацікавлена у тому, щоб обов’язок відвідувати польські школи українськими дітьми був впроваджений. Зі свого боку вони пропонують співпрацю і ми з цієї пропозиції скористаємося. Більша частина цієї програми вже готова, чекаємо на погодження закону і тоді офіційно поінформуємо про деталі», – повідомила Йоанна Муха.
Попередньо відомо, що для українських дітей у польських школах запровадять спеціальні уроки української мови. Для цього працевлаштують вчителів із України, для них запропонують спрощену процедуру нострифікації дипломів.
Також попередньо відомо, що українських дітей навчатимуть європейської інтеграції. У міністерстві освіти вважають, що ці знання їм знадобляться у світлі майбутнього вступу України до Європейського союзу.
Кількість українців, які користуються житлом, наданим роботодавцем у Польщі, за останній рік зросла у 2,5 рази. Цей тренд підтверджується опитуванням, проведеним аналітичним центром міжнародної агенції Gremi Personal, яке охопило 2340 респондентів у першому кварталі 2024 року.
У 2024 році 55% опитаних українців проживають у житлі, наданому роботодавцем. Це значно більше, ніж 22%, які мали таке житло у 2022 році. Наразі лише 33% українців у Польщі орендують житло за власний кошт. Це значно менше, ніж 58%, які орендували житло у 2022 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.