Українських біженців у Німеччині закликають терміново знаходити роботу: як це зробити та що радять (документ)

Читать на русском

Зазначається, що від початку повномасштабної війни у ФРН працевлаштувалися 160 тис. українців

Читать на русском
Біженці у Німеччині
Біженців з України закликають працевлаштовуватися у Німеччині. Колаж: Інформатор

Зазначається, що від початку повномасштабної війни у ФРН працевлаштувалися 160 тис. українців

У Німеччині українці, які втекли від війни та отримали прихисток, почали отримувати листи від посольства. У них закликають знаходити роботу та працевлаштовуватися в країні. Зазначається, що в ФРН наразі існує гостра потреба у робочому персоналі, зокрема, висококваліфікованому.

Про це Інформатору розповів українець Віктор Н., який знайшов прихисток у Нижній Саксонії. Він показав лист, який йому надіслав посол України у ФРН Олексій Макеєв разом із Федеральним міністром праці та соціальних прав Губертусом Гайлем та уповноваженим з інтеграції біженців на ринку праці Даніелем Терценбахом.

У листі зазначають, що від початку великої війни Німеччина прийняла понад мільйон українців, однак лише 160 тисяч із них працевлаштувалися в країні. Водночас країна надавала супровід і підтримку біженцям, базові знання мови на інтеграційних курсах та іншу соціальну і, зокрема, фінансову допомогу. Тож тепер громадян нашої держави закликають влаштовуватися на роботу, де можна підвищити свій рівень кваліфікації та здобути досвід на німецькому ринку праці.

“Для надання підтримки у пошуку місця роботи Федеральне міністерство праці та соціальних справ разом із Федеральним агентством зайнятості зібрали існуючі заходи підтримки в рамках ініціативи під назвою Job-Turbo. Якщо ви отримуєте соціальні виплати (Bürgergeld), після завершення інтеграційного курсу центри зайнятості супроводжуватимуть ваш подальший шлях та регулярно запрошуватимуть - за можливості, раз на півтора місяці - на співбесіду. Мета співбесід полягає в тому, щоб допомогти вам працевлаштуватися із базовими знаннями німецької мови і замінити або зменшити вашу потребу у отриманні соціальної допомоги”, – йдеться у зверненні до українців.

Українських біженців у Німеччині закликають терміново знаходити роботу: як це зробити та що радять – лист 1

Зазначається, що Центри зайнятості допомагатимуть нашим біженцям шукати вакансії, які відповідатимуть професійному досвіду конкретної людини. Водночас наголошується, що робота, яка не відповідає попередній кваліфікації, теж допоможе збільшити шанс на краще працевлаштування у Німеччині.

При працевлаштуванні українцям радять поцікавитися щодо можливих професійних перспектив та підвищення кваліфікації. Також варто дізнатися, чи можна проходити курси із вдосконалення німецької мови на курсах паралельно із роботою.

Наголошується, що варто проявляти і власну активність. Зокрема, шукати роботу у соцмережах, на ярмарках вакансій, біржі праці в інтернеті та шляхом розсилання ініціативних листів. У свою чергу, Центри зайнятості сприятимуть у визнанні професійної кваліфікації, яка була отримана ще в Україні.

Українських біженців у Німеччині закликають терміново знаходити роботу: як це зробити та що радять – лист 2

“Якщо ви працюєте, ви й ваша сімʼя і надалі матимете медичне страхування й завжди отримуватимете більше грошей, ніж не працюючи. Якщо зарплата спочатку буде низькою, ви зможете отримати додаткову підтримку від держави, наприклад, соціальні виплати (Bürgergeld), гроші на оплату житла або виплати на дітей. Центр зайнятості і тут зможе вам допомогти”, – пишуть у листі.

Крім того, у Німеччині діють регулювання щодо захисту від незаконного звільнення, які убезпечують біженців від свавільного звільнення. Якщо людина втрачає роботу, існує надійна система соціального захисту. Зокрема, можна буде отримувати допомогу по безробіттю або соцвиплати. У такому випадку витрати на житло будуть покриті центром зайнятості, а також збережеться доступ до медичного обслуговування.

Українські біженці у Німеччині

У 2024 році на українців у Німеччині очікує низка суттєвих змін. Влада змінила умови перебування і підтримки громадян України, які торкнуться як виплат, так і можливостей для працевлаштування. Як розповіла блогерка Валентина Дика, українці, які проживають у Німеччині, мають змогу залишитися у країні. Для цього потрібно отримати роботу, зокрема за параграфами, які надають посвідку на проживання. Також треба мати дійсний контракт на роботу, який триває не менше шести місяців, і відповідати критеріям кваліфікованого працівника з освітою або професійною підготовкою.

Втім, наразі більшість українських біженців у Німеччині залишаються без роботи, і це має свої причини. Багато з них стверджують, що виплати від соціальної служби є достатніми для життя. Інші зізнаються у браку мотивації, ще частина - що їм потрібен час, щоб вивчити німецьку мову. 

Нагадаємо, що найбільше українських біженців наразі перебуває у Німеччині. Крім того, ми писали про інші програми для біженців у країні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.