Більшість українських біженців у Німеччині не мають роботи: у чому причина

Читать на русском

Багато українців зазначають, що їм вистачає виплат, які вони отримують від соціальної служби

Читать на русском
Українські біженці у Німеччині
Стан та перспективи українських біженців у Німеччині

Багато українців зазначають, що їм вистачає виплат, які вони отримують від соціальної служби

Більшість українських біженців у Німеччині залишаються без роботи, і це має свої причини. Багато з них стверджують, що виплати від соціальної служби є достатніми для життя. Інші зізнаються у браку мотивації, ще частина - що їм потрібен час, щоб вивчити німецьку мову. 

За даними Bild, в Німеччині зареєстровано 1,1 млн біженців з України, проте лише 113 000 з них мають офіційну роботу. Згідно з коментарями українців, причини безробіття різноманітні. Наприклад, 27-річна Маргарита, яка виховує сина 7 років пояснила, що "виплати, які вони отримують від соціальної служби, дуже добрі і вони почуваються комфортно у Німеччині".

Деякі відзначають, що отримані виплати від соцслужби достатні для забезпечення життя. Тоді як інші скаржаться на низькооплачувану роботу, яку пропонує Німецький центр зайнятості. 40-річний Юрій Кудринський з Полтави каже, що німецький центр зайнятості пропонує йому лише примітивну роботу з низькою зарплатою.

"Скажу чесно: воно того не варте! Я не маю мотивації для цього. Тому що якщо працювати в Amazon або інших фірмах за 8-9 євро на годину, то доведеться самому платити за оренду, електрику та воду. Тоді залишається надто мало порівняно з 563 євро допомоги, яку я отримую на руки", - каже він.

Українські жінки, які самостійно виховують дітей, часто відкладають пошук роботи, чекаючи, доки дитина виросте і зможе піти до дитячого садка, або намагаються знайти роботу на неповний робочий день. Багато хто виражає бажання спочатку вивчити німецьку мову, перш ніж шукати роботу.

"Незабаром я знайду для нього місце в дитсадку, тоді зможу піти до мовної школи. А потім я хотіла б працювати кондитером. Чоловік залишився в Україні - там він працює та надсилає мені гроші, коли може", - каже 31-річна Анастасія, яка виховує однорічного сина.

42-річний Віталій Овасапов з Херсона каже, що розуміє, що думка суспільства та політиків у Німеччині змінилася і йому час йти працювати. Але для цього йому потрібно спочатку по-справжньому вивчити німецьку.

"Поєднувати мовні курси та роботу складно", - каже він.

41-річна Вероніка Тітіковська із Чернівців, яка виховує дітей 9 та 13 років зізнається, що шукає роботу продавчинею, бажано в супермаркеті чи продуктовому магазині, як в Україні. Але через дітей може працювати лише неповний день.

Ситуація українських біженців за кордоном показує певні покращення. Згідно з соцопитуванням від Info Sapiens, зменшилася кількість тих, кому не вистачає грошей на їжу або одяг, і зріс відсоток тих, хто отримує вищі доходи порівняно з минулим роком. Крім того, зросла кількість українців, які працюють за кордоном, з листопада 2022 року до січня 2024 року.

Що може змінитися для українських біженців у Німеччині

У 2024 році на українців у Німеччині очікує низка суттєвих змін. Влада змінила умови перебування і підтримки громадян України, які торкнуться як виплат, так і можливостей для працевлаштування.

Як розповіла блогерка Валентина Дика, українці, які проживають у Німеччині, мають змогу залишитися у країні. Для цього потрібно отримати роботу, зокрема за параграфами, які надають посвідку на проживання. Також треба мати дійсний контракт на роботу, який триває не менше шести місяців, і відповідати критеріям кваліфікованого працівника з освітою або професійною підготовкою.

Раніше ми писали, що українські біженці, що перебувають у Німеччині, в середньому економлять 500 євро щомісяця, що становить понад 21 тисячу гривень. У порівнянні, українці в Польщі зберігають в 4,5 раза менше коштів. Це факт, який стимулює біженців переїжджати з Польщі до Німеччини.

Також визнаним фактом є те, що найбільше українських біженців наразі перебуває у Німеччині. Також писали про інші програми для біженців у країні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.