Українські пенсіонери за кордоном: чому не надходить пенсія та як її отримати

Читать на русском

Право на щомісячну українську пенсію мають громадяни, що покинули Україну для тимчасового проживання за кордоном, кошти продовжують нараховуватися на банківський рахунок

Читать на русском
Пенсія
Українські пенсіонери за кордоном

Право на щомісячну українську пенсію мають громадяни, що покинули Україну для тимчасового проживання за кордоном, кошти продовжують нараховуватися на банківський рахунок

У разі виїзду пенсіонера на ПМП, формат нарахування пенсійних виплат змінюється. Регулювання відбувається відповідно до укладених між Україною та іншими країнами міжнародними договорами. Про це 27 березня пише 24TV.

У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від’їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.

«Потрібно розуміти, що у разі виїзду пенсіонера на ПМП, формат нарахування пенсійних виплат змінюється. Регулювання відбувається відповідно до укладених між Україною та іншими країнами міжнародними договорами», - зазначають в Мінсоцполітики.

Складності можуть виникнути у тих пенсіонерів, які отримували свої виплати через "Укрпошту". Якщо пенсіонер не забирає свої гроші, його рахунок буде заморожено до з'ясування обставин. Тобто до особистого звернення громадянина або ж констатації його смерті.
Щоб зберегти свої виплати, пенсіонери можуть поштові перекази перевести на банківські. Для цього потрібно звернутися у ПФУ і надати такі документи:

  • електронна копія паспорта громадянина України;
  • ІПН;
  • банківська карта;
  • копія повних реквізитів до банківської карти.

Як можуть повернути виплати біженці

Деякі пенсіонери отримали статус біженця, після виїзду за кордон. Такі особи можуть повернути собі виплати, звернувшись у Пенсійний фонд поштою.
До заяви громадянин має додати:

  • копію паспорта;
  • документи, що засвідчують отримання тимчасового захисту або статус біженця;
  • документ з підтвердженням реєстрації на місці тимчасового проживання, з перекладом на необхідну мову;
  • оригінал документа, який підтверджує, що особа є живою.

Однак, усі ці документи не мають сили, якщо вони не завірені уповноваженою особою. Йдеться про нотаріуса або представника українського консульства.

Українські біженці в Польщі зможуть отримати допомогу у 25 тисяч гривень

У Польщі відкривається реєстрація на участь у програмі фінансової підтримки Multi Purpose Cash Assistance (MPCA). Допомогу започаткував Перемишльський відділ об'єднання українців у Польщі у співпраці з організацією Oxfam. 27 березня відкривається третя і остання реєстрація на виплати. 

Фінансова підтримка передбачена у розмірі 850 злотих у формі трьох виплат (разом 25,2 тис. грн). 

За додатковою інформацією можна звертатися: 800 11 22 33 (гаряча лінія), e-mail: mpca@ukraincy.org.pl.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.