Українці за кордоном впродовж тривалого періоду не отримували належної пенсії по інвалідності: омбудсмен розповів, як вирішити проблему

Читать на русском

Омбудсмен взяв на контроль запезпечення пенсіями по інвалідності громадян України за кордоном

Читать на русском
Українці за кордоном довго не отримували пенсії по інвалідності
Українцям за кордоном не виплачували пенсії по інвалідності

Омбудсмен взяв на контроль запезпечення пенсіями по інвалідності громадян України за кордоном

Українці за кордоном впродовж тривалого періоду не отримували належної пенсії по інвалідності. Йдеться, зокрема, про українських громадян в Іспанії, Португалії, Чехії та Словаччині

Омбудсмен України Дмитро Лубінець повідомив, що до нього звернулися громадяни України, які проживають за кордоном і повідомили, що впродовж тривалого періоду були позбавленні права на отримання належної пенсії по інвалідності.

"Під час здійснення моніторингу підтвердилися факти порушення права на своєчасне отримання пенсії по інвалідності, яка виплачується відповідно до договорів про соцзабезпечення, ратифікованих Парламентом України. Йдеться, зокрема, про українських громадян в Іспанії, Португалії, Чехії та Словаччині, які за місцем свого проживання пройшли медобстеження для підтвердження інвалідності", - написав омбудсмен у своєму Телеграм-каналі.

Він також додав, що встановлено порушення права громадян на своєчасне призначення пенсії по інвалідності територіальними органами ПФУ "внаслідок незабезпечення МОЗом, як уповноваженим органом міжнародних угод, оперативного перекладу документів (формулярів зв’язку) про медогляд (переогляд) вказаної категорії громадян, виданих компетентними органами Договірних Сторін". Тому Дмитро Лубінець вніс подання до МОЗ щодо недопущення порушення конституційного права громадян, які проживають за кордоном, на отримання пенсійних виплат у разі інвалідності та необхідності врегулювання ситуації, яка склалася з перекладом медичних формулярів.

За його словами, наразі Міністерство охорони здоров'я України вжило заходів щодо оптимізації процесів перекладу таких формулярів, організовано процес їх перекладу та складено графік опрацювання. Питання забезпечення прав українців за кордоном, на своєчасне отримання пенсії по інвалідності, призначеної за страховий стаж, набутий в Україні, залишаються на контролі омбудсмен.

Як українцям оформити пенсію з інвалідності за кордоном

Українці, які були змушені виїхати за кордон через війну, мають можливість відновити виплату пенсії з інвалідності. Для цього потрібно подати заяву та надати пакет документів. Заяву можна подати поштою на адресу будь-якого головного управління Пенсійного фонду або онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ.

При поданні заяви потрібно додати наступні документи:

  • Копію паспорта або ID-картки з випискою про місце реєстрації.
  • Копію реєстраційного номера облікової картки платника податків.
  • Копію документа про статус біженця або тимчасового захисту, засвідчену дипломатичним представництвом або консульською установою України або нотаріально.
  • Оригінал документа, що підтверджує життєздатність особи, який надає нотаріус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.