В школах Чехії запровадили нові правила для українських дітей: що зміниться

Діти українських біженців мають право на навчання у школах Чехії, однак влада країни оголосила про запровадження нових правил

Чехія
У Чехії вводяться нові правила для українських дітей

У Чехії вводяться нові правила для українських дітей, які мають тимчасовий захист. Тепер вони будуть записуватися до шкіл у стандартні терміни, а саме у квітні. Про це пише 26 березня ukraina.radio.cz.

Міносвіти Чехії передбачає, що до кінця квітня будуть подані документи на прийом близько 5 тисяч дітей з України.

«Тепер українські діти будуть прийматися на заняття так само як і діти інших іноземців, які проживають у Чехії. Хоча в багатьох місцевих громадах ці зміни можуть не суттєво вплинути на ситуацію з розподілом учнів по школах, в деяких містах можуть виникнути проблеми через обмежену кількість місць», - зазначають в Міносвіти країни.

У наступному 2024/25 навчальному році настануть такі зміни:

  • можливість змінити для іноземців із тимчасовим захистом обсяг навчальної програми так, щоб він не обов’язково відповідав шкільній навчальній програмі чи акредитованій навчальній програмі, залишиться тільки для тих іноземців, які мають тимчасовий захист протягом менш ніж 12 місяців;
  • скасовується можливість створювати так звані сегреговані класи й групи, що складаються тільки з українських дітей, учнів або студентів;
  • скасовується можливість винятку з вимоги знання чеської мови для педагогічних працівників.

Раніше в Чехії був підхід до навчання українських дітей з тимчасовим захистом, який передбачав створення відокремлених класів для них. Окремий запис до шкіл був введений через велику кількість біженців після початку повномасштабного вторгнення. Проте, влада прийняла рішення заборонити цю практику. Українських дітей будуть приймати на рівних умовах з дітьми інших іноземців, що проживають у країні.

Однак за словами представника Міністерства освіти Чехії, найбільша хвиля прибуття біженців з України вже минула, тому проблем із прийомом у школи не передбачається.

"Кількість новоприбулих біженців з України виразно зменшилася, тож уже немає підстав для специфічного підходу до дітей з України. Уже 2023-го "український запис" був лише можливістю", – пояснила речниця Міносвіти Тереза Фойтова.

В Чехії медичне страхування покриває консультації з психологом

У Чеській республіці можливо отримати часткову компенсацію за послугу психолога у розмірі 500 крон. На кожну людину, яка має страхування виділено 10 консультацій на рік. Спочатку ви знаходите собі спеціаліста, котрий бере участь у цій програмі. Потім опалачуєте йому повну вартість його консультації. Психолог дає вам підтвердження, що ви оплатили його послуги, потім з тим підтвердженням ви йдете до своєї страхової компанії, де отримуєте назад 500 крон з кожної сесії.

Спеціалістів, які беруть участь у цій програмі можна знайти на спеціальній мапі та спеціалізованих сайтах. 

Мапа доступна за цим посиланням. Також інформацію можна отримати:

  • На цьому сайті діє програма на 13 безоплатних консультацій.
  • тут можна знайти україномовних психологів і психотерапевтів які є членами Чеської Асоціації Психотерапевтів, тобто підтвердили кваліфікацію і можуть брати участь у програмі, що передбачає 10 сесій на рік.
  • тут теж можна знайти допомогу.
  • тут є також і психіатри, працюють різні програми підтримки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube