Українські біженці в Чехії зможуть отримати дозвіл на довгострокове проживання, але є умови

Це стосується тих українських біженців, хто забезпечений житлом, економічно самостійні і не користується системою пільг для біженців. Для дітей необхідною умовою є відвідання чеської школи

Президент Чехії Петр Павел
Президент Чехії Петр Павел

Президент Чехії Петр Павел підписав 6 лютого зміни до закону про розширення захисту біженців з України від російської військової агресії. Про це повідомляється на сайті глави держави. Зміни в законі стосуються, зокрема, продовження терміну захисту біженців з України, а також посилення умов для росіян, які хочуть отримати чеське громадянство. 

Передбачається, що українські біженці, які проживають у Чехії понад два роки, зможуть отримати спеціальний дозвіл на довгострокове проживання. Це стосується тих, хто забезпечений житлом, економічно самостійні і не користується системою пільг для біженців. Для дітей необхідною умовою є відвідання чеської школи. 

Зміни до закону також запроваджують кримінальну відповідальність за несанкціоновану діяльність на користь іноземної держави (позбавлення волі на строк до 5 років у звичайний час і до 15 – в умовах воєнного стану). Окрім того, відтепер росіяни, які хочуть отримати чеське громадянство, зможуть це зробити лише якщо відмовляться від російського громадянства та нададуть докази цього. Закон, втім, допускає винятки, наприклад, для шукачів притулку. 

Українські біженці у Чехії

У 2024 році для отримання тимчасового захисту у Чехії зареєструвалися 320 304 українських біженці, при чому них 90% - повторно. Серед них більшість - жінки. Найбільше біженців у Чехії з Закарпаття, повідомляло 27 вересня Міністерство внутрішніх справ країни.

Щодо повернення в Україну, то майже дві третини біженців планують залишитися в Чехії навіть після закінчення тимчасового захисту. Понад 20% переселенців розраховують на постійне повернення в Україну після закінчення війни. 

У Чехії посилили перевірки біженців з України. Зокрема, вони стосуються фінансової допомоги. Виплати можуть скасувати, якщо виявлять, що українці відсутні за вказаним місцем перебування. Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан наголосив, що правила тимчасового захисту у Чехії не забороняють українським біженцям повертатися додому, однак право на фінансову підтримку мають лише ті, хто фізично перебуває у Чехії.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube