Майже дві третини біженців планують залишитись у Чехії навіть після закінчення дії тимчасового захисту
Загалом у 2024 році для отримання тимчасового захисту у Чехії зареєструвалися 320 304 українських біженці (з них 90% - повторно). Серед них, що природно, більшість - це жінки. А загалом найбільше біженців у Чехії з Закарпаття, повідомляє 27 вересня Міністерство внутрішніх справ країни.
Дані отримані в результаті дослідження, проведеного на замовлення Міністерства внутрішніх справ Центром вивчення громадської думки Інституту соціології Академії наук Чеської Республіки та ЮНІСЕФ. В опитуванні взяли участь 13 835 осіб віком від 15 років, з них більшу частину склали люди віком від 18 до 35 років (вони становили 52%).
Біженці найчастіше приїжджають із Закарпатської та Харківської областей чи з Києва. З'ясувалося, що більшість біженців живуть у Празі, Брно та Остраві. При цьому понад чверть біженців проживають у Празі (26%). Три чверті людей живуть у квартирах чи будинках, а 17% – у гуртожитках. Дві третини працюють чи ведуть бізнес, причому майже 86% працюють повний робочий день.
"Більше двох третин з них взагалі не зверталися за гуманітарною допомогою, а їхнє знання Чеська мова також значно покращується", - сказав міністр внутрішніх. справ Віт Ракушан.
Тож понад дві третини біженців взагалі не зверталися за гуманітарною допомогою, а п'ята частина є одержувачем гуманітарної допомоги. Найчастіше гуманітарну допомогу отримують з вікової групи від 56 років і більше.
Щодо повернення в Україну, то майже дві третини біженців планують залишитися в Чехії навіть після закінчення тимчасового захисту. Понад 20% переселенців розраховують на постійне повернення в Україну після закінчення війни.
Раніше повідомлялося, що українські біженці в Чехії стикаються з серйозними проблемами психічного здоров'я. Нещодавнє дослідження показало, що понад 40% мають симптоми депресії. Особливо такий стан та тривога посилена серед жінок та молоді до 30 років. Також Інформатор у вересні повідомляв, що у Чехії посилили перевірки біженців з України. Зокрема, вони стосуються фінансової допомоги. Виплати можуть скасувати, якщо виявлять, що українців немає за вказаним місцем перебування.
Шотландія урізає підтримку українських біженців через бюджетні скорочення. В результаті платним для біженців стане харчування.
Департамент соціального страхування Естонії планує змінити умови надання одноразової допомоги на оренду житла для українських біженців. З 11 вересня естонська влада буде надавати цю допомогу тільки тим українським біженцям, які нещодавно прибули до країни. Наразі така компенсація доступна всім українським біженцям, які приїхали до Естонії з 24 лютого 2022 року та отримали тимчасовий захист.
Нагадаємо, що з понад 78 тисяч українських біженців, які мешкають в Австрії, тільки 3% налаштовані після закінчення війни повернутися в Україну. Ще 12% планують повертатися, але не відразу ж після завершення бойових дій. 56% біженців кажуть, що не планують повертатися взагалі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.