Йдеться про українців віком від 27 до 60 років
Чоловіки призовного віку, які виїхали з України після початку повномасштабного вторгнення, можуть зіштовхнутися з проблемою грошової підтримки у Німеччині. В країни наразі розглядують варіант щодо припинення виплат тим, кому є від 27 до 60 років.
Про це повідомляє видання Berliner Zeitung. За даними Центрального реєстру іноземців, у ФРН перебуває понад 200 тисяч українців призовного віку, що в'їхали у країну після 24 лютого 2022 року.
Водночас у Федеральному міністерстві внутрішніх справ Німеччини зазначають, що наразі в країні знаходяться понад 150 тисяч чоловіків з України, віком від 27 до 60 років. Допомогу отримують 125 тисяч осіб.
Тож у Бундестазі пропонують саме цю категорію біженців позбавити виплат грошової допомоги. Зокрема, такий крок підтримує депутат від опозиційного Християнсько-демократичного союзу Флоріан Хан. Він наголосив, що виплати таким чоловікам “опосередковано протидіють українським оборонним зусиллям та не відповідають німецькому розумінню призову та оборони власної країни”.
“Сигнальний ефект для воюючих українців, а також внутрішньо, поганий, коли ми говоримо про войовничість, з одного боку, але, з іншого боку, опосередковано шкодить волі до захисту”, – підкресдив політик.
Водночас думку Флоріана Хана поділяють не всі у Бундестазі. Депутат від Вільної демократичної партії Олександр Мюллер заявив, що усі українські біженці без винятку мають право проживати у Німеччині отримувати однакові пільги.
У Федеральному міністерстві праці й соціальних питань наголошують, що право на грошову підтримку мають ті біженці, хто має право на проживання та не може заробляти на життя. Втім, вони зобов'язані координувати з центром зайнятості для інтеграції у роботу.
Відомо, що Німеччина прийняла понад мільйон українських біженців. Країну обирають через високі соціальні стандарти, значні програми підтримки та гідний рівень життя.
Ще 1 січня стало відомо, що наших громадян, які знайшли у Німеччині тимчасовий прихисток від війни, будуть спонукати погоджуватись на роботу, яку пропонують джоб-центри. У разі відмови соціальну допомогу можуть забрати аж на два місяці. Раніше її пропонували просто скоротити на 30% від суми у 502 євро
А 1 червня цього року у Німеччині запрацює новий закон, який значно спрощує отримання громадянства. Нові правила розширять коло осіб, які можуть отримувати німецькі паспорти. Тепер це буде можливо не лише для жителів Європейського Союзу, а й для громадян інших держав: їм не доведеться для цього відмовлятися від свого колишнього громадянства. Таким чином, ці правила можуть спростити процес натуралізації в Німеччині для українських біженців, які знайшли там прихисток.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Аналіз останнього виступу Путіна: український політолог Андрій Золотарьов розглядає постійне наголошення президента Росії на боротьбі з «нацизмом» та ризикові загрози ядерною зброєю, адресовані всім західним країнам. Приєднуйтесь до перегляду відео, це точно варто уваги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.