Влада Польщі може заборонити українським дітям навчатися онлайн: що відомо

Читать на русском

Така ініціатива стане актуальною, якщо влада прийме відповідне рішення

Читать на русском
Навчання, освіта
Проте перехід українських учнів до польських шкіл може обмежити у вивченні української мови та культури

Така ініціатива стане актуальною, якщо влада прийме відповідне рішення

Влада у Польщі розглядає ініціативу, щоб українські діти особисто були присутні на навчанні у місцевих школах. Тобто не навчалися онлайн, а відвідували заклади освіти. Ця ініціатива може стати чинною з вересня 2024 року. Наразі близько половини українських дітей шкільного віку не навчаються у школах Польщі.

Про це повідомляє InPoland. Видання пише, що у Польщі перебуває приблизно 293 тисячі українських дітей шкільного віку, проте лише близько 150 тисяч, здобувають освіту у місцевих навчальних закладах.

За інформацією Міністерства освіти, за межами України знаходиться понад 500 000 учнів та студентів, які покинули країну через повномасштабне вторгнення. Приблизно 30% цієї кількості живуть в Польщі.

За даними InPoland, польська влада може змінити ситуацію, зобов'язавши українських дітей навчатися в місцевих школах. Це рішення може набути чинності з 1 вересня 2024 року. Однак наразі воно не прийняте.

Додатково, перехід до польських шкіл може обмежити можливість вивчення української мови та культури. Уряд Польщі враховує ці аспекти та розглядає можливості забезпечення права на навчання української мови, враховуючи значення збереження культурної спадщини.

Відмінності польської й української школи

Польські школи відрізняються від українських за кількома основними аспектами. В Польщі учні частіше звертаються до вчителів за скороченими формами імен та прізвищ. Крім того, для першокласників відсутній поділ на окремі предмети: замість цього, існує один предмет, який об'єднує різні дисципліни для надання базових знань про світ.

Уроки здебільшого проводяться у формі проєктів у групах, а завдання викладачі роздруковують самостійно, а учні виконують їх у спеціальних зошитах. Батьки спілкуються з вчителями через електронну платформу, де вони можуть спостерігати за успішністю та отримувати повідомлення від адміністрації школи.

Також у польських школах не практикується збір коштів. Замість цього існує фонд, до якого батьки вносять певну суму для фінансування дозвілля дітей. Найважливіше, діти у Польщі вважаються повноправними членами суспільства, що позначається на їхніх взаємин із дорослими, включаючи щирі обійми з директором школи.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.