Україні потрібні засоби дальньої дії для ударів по аеродромах РФ - Єрмак у статті для Atlantic Council

За його словами, допомогло цьому підписання договору під назвою Ukraine Compact під час саміту НАТО у Вашингтоні

Єрмак, безпекові гарантії
Єрмак опублікував статтю у виданні Atlantic Council

За словами керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, український договір Ukraine Compact, підписаний між Україною та її партнерами під час саміту НАТО у Вашингтоні та відкритий для приєднання інших країн, став завершальним етапом формування екосистеми безпекових гарантій для України. Домовленості спрямовані на підвищення здатності Україна захищати себе. Також договори підтримають державу до моменту, допоки Україна не стане членом Альянсу.

Також голова ОП підкреслив, що заява наприкінці саміту блоку про незворотність шляху України до НАТО є хорошим сигналом. Зараз ситуація, що склалася, кардинально відрізняється від тієї, яка виникла за підсумками саміту Альянсу у 2008 році, коли Україну прямо відмовились запрошувати до блоку. Про це Єрмак написав у статті для Atlantic Council.

"Український договір, відкритий для приєднання інших країн, став завершальним етапом створення екосистеми гарантій безпеки для нашої країни. Він покликаний підвищити стійкість та здатність України захистити себе в майбутньому, а також послужити мостом у період, коли стаття 5 (НАТО, про колективний захист у у разі нападу на одного з союзників) ще не застосовується", - написав Єрмак.

Єрмак також підкреслив важливість використання слова "міст" щодо перспектив членства України в Альянсі. Адже з 2008 року Україна стикалася з невидимою перепоною, намагаючись увійти до нібито "відчинених дверей" Альянсу, і тепер цю перешкоду усунуто. Заява саміту про незворотний шлях України до НАТО є ще одним потужним кроком, заявив Єрмак.

Керівник Офісу також підкреслив, що лідери НАТО повинні дати зрозуміти Володимиру Путіну, що його війна безглузда, що підтримка України не похитнеться, і що Україна зрештою стане членом НАТО.

"Нарешті, цей сигнал вже надіслано: війна, яку почала Росія, позбавлена сенсу", - підсумував Єрмак.

Потрібна ППО, але не тільки

Єрмак заявив про необхідність засобів дальньої дії для ударів по аеродромах РФ. Він наголосив, що зміцнення ППО важливе, але недостатнє для нейтралізації загрози з боку Росії. Україні необхідні засоби дальньої дії, щоб бити по аеродромах, які знаходяться у прикордонних регіонах Росії, щоб нейтралізувати загрозу ударів по території України, написав голова ОП.

"Подальше зміцнення системи протиповітряної оборони України має вирішальне значення. Росія буде й далі тероризувати наше мирне населення, знищуючи житлові будинки, електромережі та іншу критичну інфраструктуру. Нещодавні удари по дитячій лікарні Охматдит у Києві, а також по двох додаткових медичних клініках ще раз яскраво продемонстрували, що для російських військових немає червоних смуг з точки зору міжнародного права та етики. Тому альтернативи посиленню повітряного щита над Україною немає", - написав Єрмак.

Він зазначив, що одним із ключових компонентів цього повітряного щита будуть реактивні літаки F-16, які союзники України зобов’язалися поставити першу партію цього літа. Проте цього недостатньо.

"Росіяни хваляться використанням проти України тритонних керованих бомб. Їхні бомбардувальники базуються на аеродромах у прикордонних регіонах Росії. Щоб нейтралізувати цю загрозу, нам все ще потрібні засоби дальньої дії", - каже Єрмак.

Україну наближують до НАТО

НАТО оприлюднили декларацію за підсумками 75-го саміту в Вашингтоні, який відбувся 9-11 липня. У документі наголошується, що майбутнє України - в НАТО, а запрошення Київ отримає тоді, коли союзники погодяться і будуть виконані необхідні умови. Також Альянс анонсував довгострокову безпекову допомогу для України. Протягом наступного року Київ отримає мінімальне базове фінансування в розмірі 40 мільярдів євро.

Також ми писали, що на саміті НАТО сторони домовились про надання Києву зенітних ракетних комплексів, зокрема, американських Patriot. Наразі відомо, що Україні пообіцяли передати пʼять систем ППО. Водночас партнери зазначили, що найближчими місяцями Україна отримає тактичні системи ППО.

Крім цього Інформатор розповідав про створення першої спільної інституції Альянсу та Києва - під назвою JATEC. Це Спільний центр аналізу, тренування та освіти НАТО-Україна. Він покликаний "посилити оперативну сумісність України з НАТО".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube