"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
У Вашингтоні країни-союзники зазначили, що JATEC є важливим елементом співпраці Києва з НАТО
У спільній декларації, укладеної за підсумками саміту НАТО у Вашингтоні, який відбувся 9-11 липня, країни-союзники приділили велику увагу зокрема співпраці з Україною. Зокрема, сторони погодились розширити створення структури під назвою JATEC. Це Спільний центр аналізу, тренування та освіти НАТО-Україна.
У декларації цю структуру називають "важливим стовпом практичної співпраці". Він покликаний "визначити і застосувати уроки війни Росії проти України та посилити оперативну сумісність України з НАТО". Інформатор розібрався, що це за центр, та яка його функція.
Про створення JATEC (NATO-Ukraine Joint Analysis, Training and Education Centre) Міноборони України офіційно повідомило 15 лютого 2024 року. Міністр Рустем Умєров розповів, що цей центр дозволить посилити розробку "нових технологічних підходів до підготовки до майбутніх загроз". Тоді міністерство розповіло й про основні завдання цієї структури:
Фінальною метою заступник Умєрова Станіслав Гайдер тоді назвав досягнення повної взаємосумісності ЗСУ та сил НАТО. 5 березня, у Бидгощі в Польщі, відбулась перша зустріч проектної команди із запуску JATEC. А вже 23 квітня під час нового засідання була остаточно узгоджена структура JATEC та розроблена концепція для погодження перед вашингтонським самітом НАТО.
Тож наразі можна констатувати, що робота першої спільної інституції НАТО та України перебуває на початковому етапі. І рішення країн-союзників на саміті у Вашингтоні щодо розширення роботи цієї структури має пришвидшити цей процес.
В НАТО оприлюднили декларацію за підсумками ювілейного 75-го саміту в Вашингтоні, який відбувся 9-11 липня. У документі наголошується, що майбутнє України - в НАТО, а запрошення Києву отримає тоді, коли союзники погодяться і будуть виконані необхідні умови. Також Альянс анонсував довгострокову безпекову допомогу для України, зокрема, протягом наступного року Київ отримає мінімальне базове фінансування в розмірі 40 мільярдів євро.
Також ми писали, що на саміті НАТО сторони домовились про надання Києву зенітних ракетних комплексів, зокрема, американських Patriot. Наразі відомо, що Україні пообіцяли передати пʼять систем ППО. Водночас партнери зазначили, що найближчими місяцями Україна отримає тактичні системи ППО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.