У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Відтепер водії з українськими документами не зможуть заробляти через застосунки для перевезень
Українці без водійських прав Польщі більше не можуть працювати у службах таксі на території цієї країни. Йдеться про застосунки для пасажирських перевезень по типу Uber, Bolt та інші. Тепер, щоб продовжувати роботу, українським водіям треба отримати польські посвідчення.
Це може спричинити зменшення кількості таксистів у сусідній країні. Також ймовірне зростання цін на відповідні послуги. Про це пише "Польське радіо".
Так, раніше польська поліція не могла перевіряти документи у водіїв, які часто приїжджають з далеких країн. Зміна правил має поліпшити ситуацію з безпекою в цій сфері та не унеможливити роботу таксистів без польських водійських прав.
"Водійські права, видані у Польщі, є у наших інформаційних базах. А тому поліція може легко довідатися, чи водій має прав", - пояснив представник Бюро дорожнього руху Головної комендатури поліції Роберт Опас.
Водночас відомо, що більшість іноземців не муситиме здавати додаткових іспитів у Польщі. Зокрема, українці отримують польські права на засадах їх заміни після підтвердження. Для цього особі треба провести у Польщі понад 185 днів.
"У результаті водіїв може стати менше і, як інформують перевізники, це може призвести до зростання цін для клієнтів", - припускають автори публікації.
Раніше ми писали, що українські біженці, які бажають продовжувати отримувати допомогу на дітей "800+" та "Dobry Start" з 1 червня 2025 року, повинні записати своїх дітей до місцевих польських шкіл. Це стало обов'язковою умовою для отримання допомоги на дітей. Однак частині дітей збережуть фінансову підтримку, навіть якщо вони не будуть відвідувати польські навчальні заклади.
Тим часом верхня палата парламенту Швейцарії ухвалила законопроєкт, згідно з яким спрощена процедура набуття статусу біженця буде доступна лише для українців з окупованих територій чи регіонів, де йдуть бої. Раніше статусу тимчасового захисту S могли отримати всі громадяни України. Рішення не є остаточним, щоб воно стало законом за нього ще має проголосувати Національна Рада.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.