У Швейцарії парламент проголосував за скасування спрощеної процедури отримання притулку для громадян України
У середу, 12 червня, верхня палата парламенту Швейцарії ухвалила законопроєкт, згідно з яким спрощена процедура набуття статусу біженця буде доступна лише для українців з окупованих територій чи регіонів, де йдуть бої. Раніше статусу тимчасового захисту S могли отримати всі громадяни України. Рішення не є остаточним, щоб воно стало законом за нього ще має проголосувати Національна Рада.
Як повідомляє Neue Zürcher Zeitung, голосування відбулося за лічені дні до Глобального саміту миру, тому в залі засідань була присутньою українська делегація на чолі зі спікером Верховної Ради Русланом Стефанчуком. Віцепрезидентка Ради штатів Естер Фрідлі заявила що країна не може собі дозволити такий наплив мігрантів, до того ж почастішали випадки шахрайства, коли пільги отримують по фальшивому документу.
«Солідарність у Швейцарії має свої межі. У моїй країні громади більше не знають, де вони можуть розмістити біженців», — сказала вона.
Захисний статус S передбачає спрощену процедуру набуття прихистку, згідно з якою біженцям надають житло та фінансову підтримку. Під цим статусом у Швейцарії проживає 64,3 тисячі осіб з українським паспортом. Якщо закон ухвалять, статус S ще діятиме до березня 2025 року. Обговорюють також позбавлення пільг, якщо особа покинула місце проживання на більш ніж два тижні.
За два з лишком роки війни низка західних країн переглядає своє ставлення до пільг для біженців з України. У червні Польща внесла зміни в порядок надання соціальної допомоги та отримання PESEL — цифрового коду, що призначається фізичній особі та дозволяє її ідентифікувати. В Естонії біженцям більше не дозволять безплатно їздити в громадському транспорті. Через нові обмеження в Чехії частина українських біженців може залишитися без житла.
Однак Єврокомісія збирається продовжити захист для українців, які рятуються від російської агресії, ще на рік. Українська ж влада закликає їх повертатися додому, не чекаючи закінчення війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.