Українцям потрібно готуватися до найгіршого, – Гетманцев

Читать на русском

За його словами, громадяни будуть готові до песимістичного сценарію

Читать на русском
Данило Гетманцев
Гетманцев закликав українців готуватися до найгіршого. Колаж: Інформатор

За його словами, громадяни будуть готові до песимістичного сценарію

В економічних прогнозах припускається, що активні бойові дії в Україні триватимуть щонайменше до кінця 2024 року. Втім, ризик того, що активна фаза війни триватиме ще довше, лише зростає.

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю виданню “Главком”. За його словами, зміни до гіршого чи кращого у житті українців залежать від того, як і коли закінчиться війна, на яку впливають сотні чинників.

“У консервативному сценарії, на державному чи побутовому рівні слід готуватися до гіршого, маючи песимістичніші очікування, які в кращому разі не здійсняться, а у гіршому – ви до них будете готові. Якщо виходити з таких міркувань, то, напевно, буде важче, ніж зараз, але з іншого боку, у нас є чітка політична та інституційна рамка, яка визначає напрямок розвитку і наш план дій на етапі війни і після неї”, – зазначив нардеп.

За його словами, саме ця рамка в економіці базується на на євроінтеграції, детінізації та макрофінансовій стабільності. Він наголосив, що наша держава все це робить, не чекаючи на завершення війни.

“Незабаром ми отримаємо переговорну рамку, політичне рішення про яку вже прийнято, і розпочнемо самі переговори щодо вступу до ЄС. Важливо тримати високий темп євроінтеграції на всіх рівнях такої роботи – у безпосередніх переговорах, розробці та імплементації законодавства, розширенні економічних безвізів, вбудовуванні в європейські ланцюги доданої вартості тощо”, – підкреслив Гетманцев.

З початком переговорів зростатиме і впевненість у тому, що Україна може стати частиною Євросоюзу у цьому десятилітті. За його словами, для економіки це є неабияким стимулом. 

“Важливість збереження макрофінансової стійкості не піддається обговоренню. Вона пом'якшує наслідки війни та економічної кризи для бізнесу та громадян, захищаючи реальні доходи, заощадження та активи від знецінення. Всі це розуміють, тому і влада, і наші партнери сповнені рішучості і надалі докладати максимум зусиль, щоб не дати розгорнутися системній фінансовій криз”, – додав політик.

Вступ України в ЄС

Ще 14 грудня 2023 року Україна та Молдова отримали офіційне запрошення до ЄС на саміті Ради Європи. Тоді лідери європейських країн неочікувано швидко зуміли подолати опозицію прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Його попросили покинути залу засідань, ймовірно, погрожуючи серйозними наслідками. Очікується, що весь процес вступу, який передбачає перемовини та реформи, затягнеться приблизно до 2030 року.

А 12 березня 2024-го Європейська комісія передала країнам-членам Ради Європи пропозиції щодо проєкту переговорних рамок. Ці документи визначають керівні принципи щодо організації перемовин про вступ України та Молдови. Сам процес перемовин, ймовірно, розпочнеться не раніше літа, оскільки вимагає одностайного схвалення всіх 27 лідерів країн ЄС.

Нагадаємо, що наприкінці березня Андрій Єрмак зустрівся в Києві з головами комітетів Європарламенту. Сторони обговорювали реалізацію Формули миру президента Володимира Зеленського. Крім цього на порядку денному були дискусії щодо посилення санкцій проти рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.