Під час перемовин в Києві очільник ОП ознайомив європейських партнерів з наслідками нещодавніх російських ракетних ударів
Голова Офісу президента Андрій Єрмак зустрівся в Києві з головами комітетів Європарламенту. Сторони обговорювали реалізацію Формули миру президента Володимира Зеленського. Крім цього на порядку денному були дискусії щодо посилення санкцій проти рф.
Також очільник ОП поінформував представників Європарламенту про наслідки останніх масованих ракетних ударів росії по Україні. Він закликав європейських партнерів посилити допомогу Україні, зокрема щодо протиповітряної оборони. Про це в середу, 27 березня, повідомила пресслужба Офісу президента.
"Поінформував представників Європейського парламенту про наслідки нещодавніх російських масованих ракетних обстрілів українських міст та інфраструктурних об’єктів і закликав європейських партнерів до посилення допомоги Україні, передусім щодо протиракетної та протиповітряної оборони", - йдеться у повідомленні.
За словами Єрмака, українська сторона та представники ЄП були погодились щодо необхідності розширення обмежень проти рф та унеможливлення обходу чинних санкцій. Також він розповів європейським гостям про стан вироблення Україною разом з іншими країнами "засад із практичної реалізації Формули миру президента Володимира Зеленського" та підготовку до інавгураційного Саміту миру. Ще однією темою обговорень було просування України на шляху до вступу в ЄС.
У зустрічі, окрім Єрмака, взяли участь голови комітетів Європарламенту, голова Конференції голів комітетів, очільник Комітету з питань міжнародної торгівлі Бернд Ланге, голова Комітету із закордонних справ Девід Макалістер, заступники керівника ОП Ігор Жовква та Олексій Кулеба, а також радники голови ОП Дарія Зарівна та Владислав Власюк.
21 березня лідери ЄС під час зустрічі у Брюсселі погодились щодо необхідності виділяти більше грошей на фінансування озброєння для України. Водночас представники європейських урядів не змогли домовитися, як саме це зробити. Вони прагнуть підштовхнути Європейський інвестиційний банк до більшої гнучкості у політиці кредитування оборонних компаній, яку зараз називають надто ризикованою, писало видання Politico.
Раніше в Євросоюзі пообіцяли, що до кінця березня привезуть приблизно половину заявлених боєприпасів. Кількість поставлених в Україну боєприпасів від ЄС сягне близько 500 тисяч. Обіцяний минулого року мільйон снарядів для ЗСУ можуть надати до кінця 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.