Вступ країни такого розміру та стратегічного значення, як Україна, спричинить найрадикальніші зміни в Євросоюзі
Вступ України до Євросоюзу може відтермінуватися мінімум до 2030 року. Також не виключення, що Київ чекатиме приєднання до блоку й до наступного десятиліття, тобто до 2040 року. Такий прогноз виник через низку проблем.
Про це пише британська газета The Times. Видання зазначає, що виникає питання, наскільки серйозно Європейський Союз налаштований щодо вступу України до блоку.
The Times зауважує, що суперечки на саміті в Брюсселі щодо перегляду витрат - це дрібниці порівняно з оцінкою вартості членства України в ЄС у 186 мільярдів євро. Такі кошти мають витрати потужні держави Євросоюзу. Також більшість країн також побоюються втратити право національного вето в таких питаннях, як майбутні бюджети або розширення.
Водночас членство України в ЄС має як тактичний, так і геополітичний характер. Така подія могла б зміцнити Україну перед можливим поверненням Дональда Трампа до Білого дому в ролі американського президента. Раніше Трамп чітко дав зрозуміти, що припинить фінансування української армії.
"Україна є частиною геополітичної сфери Європи. Так само, як і західні Балкани, Туреччина та Кавказ... Це піднімає ще одне питання: чи можна дозволити Україні перестрибнути через чергу, коли потреба у прийнятті Сербії, Албанії та Боснії є ще більш нагальною?", - пише видання.
The Times наголошує, що вступ країни такого розміру та стратегічного значення, як Україна, спричинив би найрадикальніші зміни в Європейському союзі за останні десятиліття. До того ж Україна була найбіднішою країною в Європі ще до вторгнення рф.
14 грудня 2023 року лідери країн Європейського союзу підтримали початок переговорів з Україною щодо її вступу у Союз. В Офісі президента України заявили, що це стало наслідком інтенсивних переговорів, на які у нашого президента Зеленського є сила та енергія.
Рішення лідерів ЄС означає, що Європейська комісія без подальшого відтермінування починає готувати технічні аспекти переговорів з Україною про членство. Це так звана "переговорна рамка". Її можуть затвердити на наступному саміті ЄС, який відбудеться навесні 2024 року. Втім, це станеться, якщо буде визнано, що Україна виконала всі попередні критерії Єврокомісії.
Що цікаво, позитивне рішення Україна отримала через те, що угорський прем'єр Віктор Орбан покинув зал під час голосування. На такий крок його підштовхнув канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.