Єврокомісія створила проєкт переговорних рамок для вступу України в ЄС

Читать на русском

Наступним має стати етап обговорення та одноголосного схвалення документів на Раді Європи

Читать на русском
Споруда Єврокомісії
До початку переговорів може дійти влітку

Наступним має стати етап обговорення та одноголосного схвалення документів на Раді Європи

У вівторок, 12 березня, Європейська комісія передала країнам-членам Ради Європи пропозиції щодо проєкту переговорних рамок. Ці документи визначають керівні принципи щодо організації перемовин про вступ України та Молдови. Сам процес перемовин, ймовірно, розпочнеться не раніше літа, оскільки вимагає одностайного схвалення всіх 27 лідерів країн ЄС.

Як повідомляють на сайті Єврокомісії, взято до уваги досвід попередніх перемовин щодо розширення та зміни законодавства Євросоюзу, які відбулися в роки після останнього розширення. Документи регламентують основоположні принципи перемовин, а також їхній зміст та процедуру.

«Єврокомісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Євросоюзу! Відповідні пропозиції представлені Раді ЄС. Ми стали ще на крок ближче до старту переговорів та нашого членства в Європейському Союзі. Цей крок — свідчення досягнень України, нашої трансформації та того факту, що Україна обов’язково буде членом ЄС. Пріоритет нашого Уряду — зробити так, аби це сталося якнайшвидше», — написав на своїй сторінці в Телеграм прем’єр України Денис Шмигаль

Після обговорення Рада Європи одноголосно повинна схвалити переговорні рамки. Після схвалення переговорних рамок розпочнуться індивідуальні перемовини з кожною з 27 країн блоку.

Вступ до ЄС

Україна та Молдова отримали офіційне запрошення до ЄС на саміті Ради Європи 14 грудня. Тоді лідери європейських країн неочікувано швидко зуміли подолати опозицію прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Його попросили покинути залу засідань, ймовірно, погрожуючи серйозними наслідками. Очікується, що весь процес вступу, який передбачає перемовини та реформи, затягнеться приблизно до 2030 року.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У суспільстві часто поширена думка: «Якщо я не солдат з природи, то як взагалі можу стати солдатом?». Проте військові інструктори стверджують, що їхня роль полягає в тому, щоб навчити та підготувати кожного до військової служби. Чи можна перетворити потенційного втікача на мотивованого солдата, чи він завжди залишиться дезертиром? На ці та інші запитання ми отримаємо відповіді від ветерана війни - Юрія Гудименка. Приєднуйтесь до перегляду нашого інтерв'ю - буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.