Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Передбачити, куди окупанти атакуватимуть наступного разу – неможливо
Російські окупанти своїми ракетними атаками значно пошкодили енергетичну мережу України. Ситуація може ще більше ускладнитися, якщо будуть наступні удари. Українців просять мати вдома запас води та їжі.
Про це в ефірі телемарафону розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. За його словами, у наявності необхідно мати резервні джерела живлення — генератор або акумуляторні батареї.
"Ситуація складна, пошкодження енергетичної мережі досить суттєві і це ускладнює проходження зимового сезону, не кажучи вже про ризики додаткових атак, які продовжують бути актуальними і можуть статися кожного дня. Зараз вся енергетична галузь сфокусована на якомога швидшому відновленні мереж, щоб дати змогу нашій генерації працювати на повну потужність і транспортувати цю електрику до споживачів. Це дозволить перейти від складного режиму, коли в нас є непередбачувані аварійні відключення на додачу до планових. Передбачити, куди окупанти атакуватимуть наступного разу – неможливо", - сказав Харченко
Українцям треба бути готовими до аварійних відключень. Якщо будуть наступні атаки, то ситуація може стати на певний час ще більш складною.
"Хочу закликати українців бути фізично і морально готовими. Треба підготуватися і мати вдома запас води та їжі на певний період. У наявності потрібно мати резервні джерела живлення — генератор (для будинку), акумуляторні батареї. Все це спрощує енергетикам процес ремонтів та роботи, коли ми вимушені відключати споживачів", - акцентував Харченко.
Зараз стоїть задача над відновленням мережі та зробити її більш стійкою до нових атак з боку окупантів. Надалі хочуть побудувати додатковий захисний бар'єр.
"Побудувати генераторний, акумуляторний бар'єр, який не дасть виключитися критичним елементам інфраструктури у містах. Мова йде про насоси каналів і опаленні", - наголосив Харченко.
Навіть в умовах того, що українці повністю перейдуть на генератори дефіциту дизпалива і бензину не буде. Експерти декілька разів прораховували.
"Вже кілька разів робили таку калькуляцію і наразі зрозуміло, що наразі ринок в Україні дизильного палива і бензину сам себе збалансував. Ми цими видами палива забезпечені", - додав Харченко.
Окупанти вже здійснили шість масштабних ракетних атак, вони цілеспрямовано били по енергетичній інфраструктурі України: 10 жовтня, 11 жовтня, 17 жовтня, 31 жовтня, 11 листопада та 15 листопада. Ситуація в енергосистемі залишається складною. Вже забезпечено електропостачання об’єктів критичної інфраструктури. Українців попереджають, що наближається похолодання і споживання електроенергії зростатиме, відповідно навантаження на мережі теж. Тож важливо економно користуватися електроенергією.
Нагадаємо, ракетні удари окупантів вивели з ладу майже половину енергетичної системи України. Крім того, в Україні скуповують генератори.
Також Інформатор писав, як систему "акумулятор-інвертор" підключити до домашньої мережі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.