Як систему «акумулятор-інвертор» підключити до домашньої мережі? Поради експерта

Читать на русском

Головне – не спалити хату

Читать на русском
Як систему «акумулятор-інвертор» підключити до домашньої мережі? Поради експерта
Домівка иає бути заьишною та безпечною

Головне – не спалити хату

Для живлення квартири у разі зникнення електроенергії, варіант з використанням автомобільного акумулятором рекомендують, як найреальнішій засіб. Він, начебто, простий. Беремо автомобільний акумулятор, плюс інвертор, плюс зарядний пристрій для акумулятора – і система готова. Але є нюанси, якщо ви хочете її підключити до домашньої мережі у разі відключення світла. Що рекомендує експерт?

Ми спитали у конструктора з Дніпра Ігоря Кочета. За його словами, є два варіанти. 

«Найкращий варіант – це поставити станцію безперебійного живлення, яка при пропаданні зовнішньої мережі буде автоматично перемикати на живлення від акумуляторів і підключати квартиру до роботи від акумуляторів. А при поверненні напруги в мережі, автоматично переключати все це назад. Але це потребує фінансових вкладень і модифікацію щитків електроприборів. Тому всі інші рішення – це такі напівзаходи для того, щоб підключити споживачів в квартирі.  Є два варіанти. Це, по-перше , або до інвертора підключити тільки тих споживачів, які потрібні. Наприклад, тільки газовий котел. Тоді освітлення може бути від повербанків, ноутбук - від внутрішніх акумуляторів.  Або протягнути подовжувач саме до тих споживачів , наприклад, ноутбуку, якому це потрібно. Другий варіант – це вимкнути запобіжники на вході в квартиру і вихід інвертора підключити в розетку в домі. Для цього потрібен дріт, на якому з двох боків вилка. Тут дуже важливо, щоб  коли з’явиться напруга в мережі 220, треба не забути від’єднати інвертор, а потім включити. Тому що, якщо один раз забути, то це все згорить», - попередив Ігор Кочет. 

Раніше ми повідомляли, що 17-го листопада стало відомо про збільшення обсягів планових та позапланових відключень світла. Це пов’язано з новою атакою росіян на Україну, а також з різким похолоданням. Наразі впродовж доби планується застосовувати графіки погодинних відключень по всій Україні.