Українці закидали чат-бот "єВорог" у "Дії" заявками через дивні об'єкти у нічному небі. Ними виявилися Венера та Юпітер

Рідкісне космічне явище налякало українців

Українці закидали чат-бот "єВорог" у "Дії" заявками через дивні об'єкти у нічному небі. Ними виявилися Венера та Юпітер
Яскраве сяйво планет в зоряному небі нагадувало українцям ворожий об'єкт

Протягом двох ночей, 1 та 2 березня, в зоряному небі можна було спостерігати "злиття" Юпітера та Венери, які протягом кількох тижнів поступово наближалися один до одного. Дивні яскраві об'єкти в небі налякали українців, їх сприйняли за ворожу авіацію чи дрони. Як наслідок - чат-бот "єВорог" закидали заявками. Про це повідомила "Дія" на своїй сторінці в Twitter.

"Юпітер і Венера шоковані, скільки заявок в чат-бот ми отримали. Нам приємно, що при найменшій небезпеці, ви згадуєте про єВорог", - заявили в "Дії".

Серед тих, хто "заявив" на злиття планет в чат-бот, є Даша Астаф'єва. Українська співачка прийняла сяйво в небі за кулі, які росія масово запускала над Україною.

Твіт Астаф'євої про Юпітер та Венеру
Твіт Астаф'євої про Юпітер та Венеру

Злиття Юпітера і Венери

Протягом двох ночей в небі можна було побачити рідкісне космічне явище - "злиття" двох планет. Відстань між Венерою і Юпітером настільки зменшилася, що їх злиття чітко можна було побачити неозброєним оком. Планети зараз нагадують "подвійну зірку" - в такому стані вони пробудуть ще близько тижня. Юпітер сяятиме вдвічі яскравіше за найяскравішу зорю Сіріус, а Венера - у шість разів яскравіше за Юпітера.

Явище є оптичним обманом, адже планети нікуди не поділися зі своїх орбіт і знаходяться на відстані мільйонів кілометрів одна від одної. Але спостерігачам на Землі вони візуально здаються наче практично торкаються одна одної. Зближення Венери і Юпітера буває раз на два роки.

Для чого запустили "єВорог"

У березні 2022 року Мінцифра запустила чатбот єВорог у Telegram. Якщо ви бачите російську техніку чи окупантів, то відправляйте точну геолокацію їхнього розташування, а також фото та відео. Для цього потрібно буде підтвердити особу через застосунок Дія. Як скористатися чат-ботом:

  • Перейдіть за посиланням у смартфоні 
  • Натисніть Авторизуватися та підтвердьте особу в застосунку Дія. Це потрібно, щоб послугою не змогли скористатися окупанти — а тільки авторизовані користувачі.
  • Виберіть, що саме ви бачили, — техніку чи окупантів 
  • Надішліть фото чи відео
  • Виберіть область зі списку та відправте геолокацію техніки чи живої сили ворога
  • Опишіть своїми словами те, що ви побачили. Усі дані щодо ворога будуть передані до ЗСУ

Раніше Інформатор повідомляв, яку інформацію про окупантів важливо повідомляти в чат-бот «єВорог».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube