«Ніхто не просить Зеленського визнати Крим російською територією»
«Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством».
Завдяки архіву експедиційних матеріалів Мар’яни Садовської ми відкрили для себе чудову гаївочку із с. Потічок Івано-Франківської області, якою хотіли б поділитися з вами.
Супермісяці зазвичай більші за звичайні повні місяці
Жителі Землі зможуть побачити відразу два Супермісяці у серпні 2023 року. У цей час супутник, що обертається еліптичною орбітою, буде знаходитися трохи ближче до нашої планети, ніж у решту часу.
Про це повідомляє видання The Guardian. У вівторок, 1 серпня, Місяць опиниться на відстані 357530 км від Землі. Це перший супермісячний серпень і другий з чотирьох цього року, які пройдуть одне за одним.
Наступний Супермісяць можна буде побачити 30 серпня — супутник буде на відстані 357 344 км від Землі. Другу повню, що припадає на один календарний місяць, також називають «блакитним місяцем».
Супермісяць - це триденний період, коли в повню Місяць знаходиться максимально близько до Землі. Супермісяць — це не офіційний астрономічний термін. Це слово вперше використав американський астролог Річард Нолле у статті 1979 року для журналу Dell Horoscope. Він описав це явище як «новий або повний місяць у момент максимального, або майже максимального (до 90%) зближення з Землею на заданій орбіті».
Супермісяці зазвичай приблизно на 14% більші за звичайні повні і на 30% яскравіші. Проте з Землі побачити різницю майже неможливо.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що на Землю повернувся метеорит-бумеранг, який злетів у космос тисячу років тому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.