Україна в центрі уваги: Байден і Сі зустрічаються напередодні саміту G-20

Читать на русском

Найголовніше те, що сторони залишаються відкритими до комунікації

Читать на русском
Україна в центрі уваги: Байден і Сі зустрічаються напередодні саміту G-20
Про що говоритимуть очільники провідних держав світу

Найголовніше те, що сторони залишаються відкритими до комунікації

Президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпінь зустрілися в понеділок 14 листопада, аби обговорити позиції сторін напередодні саміту «Великої двадцятки». Представники двох наддержав обговорювали низку питань, від яких, без перебільшення, залежить доля світу. Йшлося про Тайвань, торгівлю між Китаєм та США, ядерні виклики Північної Кореї та, найважливіше, про війну росії в Україні.

Зустріч Байдена та Сі

Джо Байден та Сі Цзіньпінь зустрілися в колі найближчих радників на острові Балі в Індонезії, повідомляє CNN. Сторони обмінялися протокольними фразами про готовність до діалогу. Наперед заявлено, що після кількагодинної зустрічі не буде жодних спільних заяв керівництва держав. Натомість усі сходяться, що діалог потрібен, як ніколи.

США та Китай зібралися, аби уникнути подальшого загострення конфлікту
США та Китай зібралися, аби уникнути подальшого загострення конфлікту

«Я вважаю, що лідери наших двох націй розділяють відповідальність за те, щоби показати, що Китай і США можуть впоратися з нашими розбіжностями, запобігти переростанню конкуренції в щось, навіть, близьке до конфлікту та знайти шляхи спільної роботи над терміновими глобальними проблемами, які вимагають нашої спільної співпраці», — заявив під час зустрічі Сі Цзіньпінь підтверджуючи тим самим свою претензію на роль другого полюсу світу.

Лідер Китаю заявив, що сторони домовляються про співпрацю в царині боротьби зі змінами клімату та встановленні стабільної продовольчої політики. Очікується, що на саміті G-20 буде досягнуто домовленостей щодо «зернової угоди».

Сторони не мають спільного погляду на цілу низку проблемних питань сучасності. І Джо Байден, і Сі Цзіньпінь заявляють, що будуть непохитно відстоювати інтереси своїх країн. Водночас добре вже те, що зустріч взагалі відбулася, адже ще в жовтні були ризики, що Китай відмовиться від переговорів. Однак, США сподіваються, що особиста зустріч політиків, які знайомі особисто ось уже десять років дасть можливість все-таки налаштувати хоч якийсь діалог, каже Politiko.

Можливо, єдине, в чому Вашингтон і Пекін сходяться — протистояння країн не повинно перерости у відкритий збройний конфлікт. Адже усі розуміють згубність такого протистояння.

Двополярний світ

Зустрічі на полях «Великої двадцятки» передував тяжкий рік для американо-китайських взаємин. Комуністична партія Китаю цьогоріч проголосила про намір підкорити Тайвань і почала готувати до того армію, натомість Білий дім заявив, що не допустить насильства. США й Китай провели низку військових навчань, аби продемонструвати серйозність своїх намірів. Цьому передувало вторгнення росії до України, яке опосередковано підтримувалося Пекіном та ядерна істерія Північної Кореї, яка теж залежна від Китаю. Тривають також торгові війни, адже США ввели обмеження на торгівлю з Піднебесною, аби стримувати її економічний розвиток.

Відносини між двома країнами перебувають на найнижчому рівні за останні півстоліття. Зважаючи на той факт, що спірні питання, які обговорювали лідери цих країн, загострилися практично одномоментно, і до їх ескалації прямо чи опосередковано причетний Китай, можна припустити, що Піднебесна вирішила агресивніше завойовувати місце в новому «двополярному» світі.

США і Китай вирішуюють долю росії
США і Китай вирішуюють долю росії без путіна

Взагалі то, утвердження концепції Китаю про майбутній устрій світу, як двополярний, найкраще ілюструють фото зустрічі. Точніше те, що на ньому немає путіна. Адже якщо в Україні позитивно сприймається той факт, що США виступають у підтримку інтересів нашої держави на переговорах, то для росії велика ганьба, що її долю вирішує Пекін. Адже ще не так давно путін мріяв про «багатополярний» світ, де він буде одним із центрів прийняття рішень. Парадоксально, але своєю війною він добився падіння в ще більшу залежність від Сі. Образно кажучи, Цзіньпінь, замість того, щоби похлопати путіна по плечу, як колегу-правителя, простягає йому руку для поцілунку, як вірнопідданому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.