Сі Цзіньпінь давно поставив за мету взяти під контроль Тайвань і не приховує, що зробити це він має намір, якщо не мирно, то силою
Попри заявлену на зустрічі з Олафом Шольцом миролюбність китайського політикуму, підготовка до вторгнення не припиняється. На XX з’їзді Комуністичної партії Китаю в програмні документи партії внесли положення, які мають унеможливити незалежність острова.
На тлі російського вторгнення в Україну президентка Тайваню Цай Інвень вважає, що загроза, яка надходить від Китаю, цілком реальна. Про це вона сказала в інтерв’ю журналістам видання The Atlantic.
«Це реально, що така річ може статися з нами. Тож нам треба готуватися. Існує реальна загроза. Це не просто галас», — сказала пані президент.
Глава тайванської адміністрації заявила, що якщо континентальний Китай спробує піти на цей крок, він повинен наражатися на такі втрати, які зроблять ціну перемоги занадто великою для держави Сі Цзіньпіня.
Як і Україна, Тайвань має під боком потужного сусіда, який не визнає їх права на існування. Цей сусід теж авторитарний і розглядає сусідство демократичної країни біля своїх кордонів як екзистенціальну загрозу. Острів відокремився від континентального Китаю в 1949 році, владу тут зберіг демократичний уряд Чан Кайші.
На відміну від України, більшість країн світу не визнають незалежності Тайваню, однак вплив острова на світову економіку настільки великий (тут зосереджено виробництво провідних мікросхем), що США відкрито заявляють, що готові збройно його захищати. І хто зна, це може статися швидше, ніж можна припустити.
У жовтні держсекретар Ентоні Блінкен попередив, що Китай, ймовірно, працює над тим, щоби якось швидше розібратися з Тайванем, повідомляє Washington Post. Для Сі Цзіньпіня ситуація, яка зберігається зараз, неприйнятна. Керівники військових і розвідувальних служб США вважають, що вторгнення розпочнеться десь у 2027 році. Як вважають, до того часу військова модернізація Китаю досягне достатнього прогресу.
Однак у жовтні начальник військово-морських операцій США адмірал Майкл Гілдей попередив, що Китай може застати Вашингтон і світ зненацька та вдертися на Тайвань уже цього року, або ж наступного 2023-го.
Dailymail повідомляє, що під час інспекції Командного центру армії, Сі Цзіньпінь, заявив, що Китай тепер повинен зосередитися на підготовці до війни. За словами очільника Китаю, який з такої нагоди одягнув військовий камуфляж, це необхідно зробити, оскільки національна безпека країни стає «все більш нестабільною та невизначеною».
Сили сторін неспівмірні: у той час, коли Тайвань планує витратити оборону у 2023 році понад 19 мільярдів доларів, Китай запланував виділити колосальні 200 мільярдів, повідомляє The Atlantic. Тому острівна влада розробляє методи протистояти з Пекіну на основі досвіду російсько-української війни.
Замість створення традиційної військової техніки, як літаки, танки та кораблі, військові експерти радять розвивати асиметричне озброєння. Мова йде про протикорабельну зброю, ракети «земля-повітря», запаси стрілецької зброї та боєприпасів для створення місцевого опору, як це було в Україні.
Взагалі наш досвід у війні з васалом Китаю, росією, дуже надихає тайванців. Президентка Цай Інвень каже, що молодь налаштована рішуче й хоче навчатися збройно захищати свою Батьківщину. Ніхто не думає тікати.
Але все ж головна зброя демократичного Китаю — його науково-технічний комплекс, який зробив його настільки необхідним для провідних держав світу, що вони готові ризикнути розпочати Третю світову, аби залишити острів у своїй орбіті.
Президент США Джо Байден у вересні запевнив, що збройні сили США захищатимуть Тайвань у разі китайського вторгнення, передає Reuters. Що, звісно, викликало роздратовані коментарі Китаю, який заявив, що Сполучені Штати надсилають неправильний сигнал тим, хто хоче незалежності Тайваню.
Раніше ми писали, що поки москва зайнята Україною, Китай може напасти на росію. Про те, чи може відбутися омріяний союз Китаю й росії — читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.