Саміт G20: чого очікувати Україні і яке кіно готують для «піпла» росії. Думки експертів

Те, що важливо для України, вирішується на полі бою

Саміт G20: чого очікувати Україні і яке кіно готують для «піпла» росії. Думки експертів
Позиція Зеленського незмінна - Україна не братиме участі у саміті, якщо там буде путін

На майбутньому саміті G20, який проходитиме в Індонезії 15-16 листопада, не будуть ухвалені рішення, які могли б серйозно вплинути на перебіг війни в Україні. Так вважають політичні експерти. Які ще вони дають прогнози, щодо рішень саміту?

На ситуацію в Україні саміт G20 не вплине

Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи вважає, що саміт «двадцятки» на ситуацію в Україні ніяк не вплине. 

"Все сьогодні залежить від української армії і від рішень, які прийняті в США, Британії, до яких вже приєдналася Німеччина. Зрозуміло, що всі чекають, як це хоче в першу чергу провернути росія. Чи розглядає вона саміт, щоб вийти з політичної ізоляції, щоб продемонструвати начебто нічого не відбувається. І для того, щоб вийти на домовленості з Заходом по Україні. Зрозуміло, що нічого в неї не вийде. Путін, з високою долею вірогідності не поїде на саміт. Поїде або прем’єр-міністр Мішустін, або Лавров. Ніхто з ними особо спілкуватися не буде. Хоча з Мішустіним – можливо. Тому що він, згідно конституції рф – правонаступник путіна на випадок, якщо з ним, слава богу, щось трапиться", - сказав політичний експерт.

Ще в жовтні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба теж зауважив, що нині все вирішується на полі бою. 

"Що б хто не намагався вирішити на G20 з точки зору ситуації в російсько-українській війні, там не можуть бути ухвалені ніякі рішення, які серйозно вплинули б на її перебіг. Там обговорюватимуться інші питання, але те, що важливо саме для нас безпосередньо з точки зору війни, – вирішується на полі бою", – сказав Кулеба.

Чого від саміту хоче росія?

Тарас Загородній вважає, що для путіна саміт важливий, бо це єдина структура, де його ще приймають, і куди його не могли не запросити.

«В інших структурах його просто ігнорують. G20 – це для нього якась спроба показати, що росія ще частина світової політичної системи. І зрозуміло, що вони намагаються скористатися цим майданчиком для того, щоб продемонструвати, що нічого не відбувається і вони будуть продовжувати свою політику. Говорити про якусь «мирну» риторику? Вони можуть говорити що завгодно. Це вже не має ніякого сенсу. Хіба що для внутрішнього споживання. А для зовнішньої політики їх риторика вже не впливова. Якщо вже Індія відкрито висловилася з приводу ядерної зброї про те, що росія маячню говорить. Лідер Китаю вже прямо заявив, що застосування ядерної зброї в Європі є неприйнятним. До цього ще була публікація одного з китайських авторів у Financial Times, де згадали, що Китай є нашими гарантами по Будапештському меморандумі, а також про те , що були підписані документи у 2013 році Китаю з Україною. Тобто, є таке чітке посилання росії, що застосування ядерної зброї – неприйнятно», - зауважив політичний експерт. 

Дипломат і колишній віце прем'єр, експосол України в Білорусі Роман Безсмертний вважає, що путін може поїхати на саміт G20 насамперед для того, аби показати власну "значущість" всередині Росії.

"І він буде пнутися, щоб показати, що він зустрічається з міжнародними лідерами. Цивілізованою мовою, на зустріч з ним будуть запізнюватися на пів години, але він все одно поїде. Адже існують такі країни як Іран, Китай, частково Індія, то російському "піплу" буде легко показувати "перемогу". Тому що в Росії ще не одне покоління думатиме, що перемагають ті, "з ким великі народи Індії та Китаю". Тому керуватися здоровим глуздом і думати, що його може щось зупинити – помилково", – підсумував Роман Безсмертний.

Прогнози експертів щодо рішень саміту

Особливих супер-рішень прийнято не буде, вважає політичний експерт Тарас Загородній. 

«Я думаю, що на саміті буде зафіксована поява біполярного світу. Про який заявили у компліментарних висловах один одному Байден і Сі. А далі якихось особливих супер рішень прийнято не буде. В принципі, вони вирішуються поза самітом. Але буде доведено до регіональних блоків про рішення великих країн про те, що відбувається в світі. А далі будуть забудовуватися регіональні союзи навколо головної осі – Китай-США», - припускає Загородній. 

Є припущення, що «зернова угода» буде центральною темою саміту G20 і лідери країн «Великої двадцятки» наполягатимуть на тому, щоб Путін продовжив термін дії угоди на чотири місяці або навіть на більш тривалий термін.

«Як показала ситуація з російським демаршем щодо «зернової угоди», Путін уже нічого не може вимагати. За два дні Росія відмовилася від своїх вимог. ООН та Туреччина вирішили це питання без неї. Тому зараз не Путін вимагатиме, а від нього вимагатимуть. Він не «банкуватиме» на цьому саміті. Він може торгуватись, але його можливості зараз обмежені. Тому швидше за все домовляться про продовження «зернової угоди». Але жодної «великої угоди» із Заходом не буде», - вважає Володимир Фесенко.

Позиція Зеленського та Офісу Президента

5 листопада радник керівника ОП Михайло Подоляк у Твіттері написав, що присутність президента рф путіна на саміті лідерів країн G20 буде абсолютно неправильним сигналом для глобальних політичних еліт.

«Присутність путіна на G20 – це абсолютно неправильний сигнал для глобальних політичних еліт. Особливо для бажаючих одягти «корону автократа». Точку неповернення пройдено: хто чинить геноцид в Україні – має бути ізгоєм, ізольованим від цивілізованого світу. Ще не пізно це виправити», - зазначив Подоляк.

Напередодні, 4 листопада, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак висловив надію, що саміт лідерів країн G20 продемонструє підтримку України та української перемоги у розв’язаній росією війні.

Про це він заявив під час спільного брифінгу з радником Президента США з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном.

«Сподіваємось, що це стане черговим майданчиком, черговою зустріччю міжнародних лідерів, яка продемонструє підтримку України, яка продемонструє єдність міжнародної спільноти щодо підтримки України, щодо нашої перемоги, а перемога чітко сформульована нами: повернення повністю нашої територіальної цілісності, компенсація за все, що загарбники зробили з нашою країною, повернення всіх наших людей з полону і це повернення світу до чіткої системи міжнародної безпеки - тут ми чітко розуміємо гарантії безпеки для України, щоб це ніколи не могло повторитися», - сказав Єрмак.

Володимир Зеленський заявив, що його позиція залишається незмінною, і Україна не братиме участі у саміті G20 на Балі, якщо там буде президент російської федерації. Крім того, він вкотре закликав світову спільноту виключити країну-агресорку з ООН, G20 та інших поважних міжнародних структур і майданчиків, які були створені для захисту миру та співпраці між націями.

"росія лише цинічно експлуатує такі структури для прикриття своїх злочинів. Будь-який злочинець повинен відповідати за злочини, вчинені ним", - сказав Зеленський.

Раніше ми писали, що радник керівника ОП Михайло Подоляк виклав пост, у якому закликав вигнати вождя рашистів путіна з G20. Причиною для цього заслуговано можна вважати атаки на критичну інфраструктуру. Свою публікацію Подоляк виклав після ранкової масованої атаки дронами на Київ. 

Тетяна Самойлова

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube